Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Politika

[ Objavila: R.B. ]

25. 06. 2020. 11:44 >> 11:49
22

VLADA OSUDILA NASILJE

Napad na policiju je napad na državu

Vlada Crne Gore najoštrije je osudila nasilje i izgrede i pozvala nadležne organe da odlučno i zakonito spriječe, suzbiju i sankcionišu svaki pokušaj podrivanja demokratije i ugrožavanja mira i sigurnosti naših građana. Ističu da je napad na policijsku uniformu, napad na državu i njene temeljne vrijednosti.

"Sinoć, ali i danima prije toga, svjedočimo direktnim i bezobzirnim primjerima protivpravnog i izgredničkog ponašanja pojedinaca i grupa u više crnogorskih gradova. Reakcija nadležnih državnih organa uključujući i policiju, na takvo ponašanje, je njihova Ustavna dužnost i obaveza. A napad na službeno lice i nepostupanje po naređenju službenog lica, povlači krivičnu odgovornost i posljedice svuda na svijetu", navodi se u saopštenju Vlade.

Ističu da je na djelu "oprobani obrazac ponašanja određenih političkih subjekata, koji za cilj ima destrukciju prema državi i njenim institucijama, i izazivanje nestabilnosti u Crnoj Gori".

"Nažalost, efekti takvih namjera u prvom redu odrazili su se na pripadnike Uprave policije, koji su radeći svoj posao profesionalno i dostojanstveno, izloženi najgrubljim uvredama i napadima od strane vinovnika pomenutih događaja", dodaje se u saopštenju.

Navode i da nasrtaj na svakog čovjeka koji pošteno zarađuje za hljeb svojoj porodici predstavlja "nasilje u najprimitivnijem obliku".

"Posebno ako imamo u vidu da je to napad na iste ljude koji su u danima najveće zdravstvene krize, na prvoj liniji odbrane od koronavirusa, čuvali sigurnost i bezbjednost svakog pojedinca i njegove porodice", zaključuje se.

Juče u je u Budvi došlo do incidenata, nakon kojih je privedeno 17 osoba. Povrijeđen je policajac.

Zbog hapšenja u Budvi, sinoć je u više gradova došlo do okupljanja. Policija u Podgorici i Nikšiću upotrijebila je suzavac kako bi rastjerala okupljene građane. 

U Podgorici je privedeno 18 osoba, među kojima su i poslanici Demokratskog fronta Marina Jočić i Milun Zogović.

U Nikšiću su u neredima povrijeđena četiri policajca, dok je u Baru privedeno 12 osoba.

Пратите нас на

Коментари22

Остави коментар
Види још

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније