- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
16. 02. 2021.
16:58 >> 18:21
15
"ZA BUDUĆNOST CG"
"Nikšićani biraju između prošlosti i budućnosti"
Nikšić 14. marta odlučuje o svojoj budućnosti, građani Nikšića biraju između budućnosti prošlosti u kojoj Demokratska partija socijalista neprestano želi da nas ukopava, poručio je danas Marko Kovačević, nosilac liste "Za budućnost Crne Gore", koju čine Demokratski front, SNP, Pokret za život Nikšića, Radnička partija, Ujedinjena Crna Gora, Jugoslovenska komunistička partija, Socijalisti Crne Gore, Srpska radikalna stranka i Pokret penzionera i invalida rada Crne Gore.
"Želimo da govorimo o budućnosti, novim radnim mjestima za Nikšićane i ranije obećali smo da ćemo u našem mandatu otvoriti jednu fabriku u Nikšiću", kazao je Marko Kovačević.
Istakao je da imamo najbolji i najdetaljiniji plan za zeleni grad.
"Pokazaćemo nakon 14. marta kako se jedan planski urušavan i unižava grad diže na noge", istakao je Kovačević.
Dodao je da je atmosfera u gradu mnogo bolja "nego što bi je neki drugi htjeli prikazati".
"Nećemo odgovarati na bilo kakve provokacije, niti ćemo mi proizvoditi bilo kakve vrste nemira. To je ono što odgovara odlazećoj strukturi, koja želi da se prikaže u poziciji žrtve. Na nama nje da ostanemo smireni kao i do sada i da ničim ne doprinesemo da se tenzije u gradu ne povećavaju", rekao je Kovačević.
Jedan od lidera DF-a, Andrija Mandić, kazao je danas u Nikšiću da je ponosan i počastvovan da na ovim izborima ispune narodno očekivanje.
"Na listi su svi oni koji nikada nijesu izdali Nikšić, koji su bili u ovom gradu i sa građanima Nikšića dijelili i dobro i zlo. I danas, sa novim idejama i novom snagom, a posebno kao predstavnici mlade generacije, spremni su da preuzmu odgovornost za ovaj grad i narod u ovom gradu", rekao je Mandić.
Istakao je da se nada ubjedljivijoj pobjedi nego 30. avgusta.
Milan Knežević je istakao da je uvjeren da je lista "Za budućnost Crne Gore" najbolji izbor za građane Nikšića.
"Uvjeren sam da ćemo 14. marta nastaviti pobjedničkom trasom, ali na onim izbornim postulatim ai principima kojih se mi nijesmo odrekli, i to će nam građani Nikšića svakako cijeniti", rekao je Knežević.
U ime SNP-a, Vladimir Joković rekao je da tu koaliciju čine partije koje su se uvijek bez ikakvog uzmicanja borile protiv režima i izvojevale pobjedu.
„Ovdje su ljudi i partije koji su najzaslužniji za pobjedu 30. avgusta i vratićemo Nikšić gdje mu je mjesto, jer zaslužuje mnogo više i bolje od onoga što danas ima“, naveo je Joković.
Na odborničkoj listi, pored Kovačevića, su Vera Bulatović, Nenad Marković, Vladan Raičević, Mirko Varajić, Maksim Vučinić, Jadranka Koprivica, Zoran Tomić, Milutin Jovanović, Anica Đurović, Strahinja Bulajić, Janko Milatović, Dragan Vukotić, Vesna Miljanić, Vera Banjević, Ivan Zečević, Dejan Bajović, Dragoje Strunjaš, Momčilo Manojlović, Dragica Abramović i Zoran Malović.
Na listi su i Aleksa Kankaraš, Nikola Goranović, Tamara Ćalasan, Arsenije Lalatović, Darko Bečanović, Spomenka Nikolić, Nemanja Lalić, Zoran Čolaković, Stevo Kilibarda, Milan Knežević, Zorica Aleksić, Dragan Bigović, Ana Bošković, Tatijana Kilibarda, Stefani Eraković, Ilija Bulajić, Milena Cicmil, Olivera Vujičić, Svetozar Golubović i Veljko Vasiljević.
Коментари15
Остави коментар