- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
12. 02. 2017.
10:32 >> 10:08
ŽIVOT POD ISIL-OM
Kazna za alkohol 100$ i bičevanje
Oružana grupa Islamska država Irak i Levant gubi teritorije, a s tim i populaciju i resurse.
Njihovi prihodi pali su za gotovo 30 odsto u odnosu na period kad je ova grupa bila na vrhuncu snage, a pretpostavlja se da su ostali i bez tri miliona stanovnika.
Gubitke pokušavaju da nadoknade povećanjem kazni i poreza, pokazuje analiza IHS Conflict Monitora.
Kamioni koji su prelazili ISIL-ove punktove sada moraju platiti između 600 i 700 dolara, dok je 2015. godine cijena prolaza bila 300 dolara.
Na teritoriji pod kontrolom ISIL-a striktno se kažnjava neprimjereno ponašanje, tako da su za posjedovanje kutije cigareta kazne 46 dolara za muškarce, a 23 dolara za žene. Kazna za pušenje je 25 dolara.
Istovremeno, za posjedovanje alkohola kazna je 100 dolara 80 udaraca bičem, dok je za konzumiranje alkohola predviđena kazna od 50 dolara i 50 udaraca bičem.
Žena otkrivenih očiju platiće kaznu od 10 dolara, dok je sankcija za nošenje uskog ogrtača za žene 25 dolara.
Trideset posto prihoda ISIL-a dolazi od poljoprivrede, a hektar navodnjavanog zemljišta stanovnici mogu dobiti u najam za 45 dolara godišnje i 10 posto prinosa ostvarenih na toj zemlji.
Uredba o izlasku zavisi od grada do grada i o njoj odlučuju upravnici regija.
Naknada za napuštanje grada Rake iznosi 800 dolara, a ako se ne vratite u roku 15 dana, ostaćete bez imovine.
U infografici pogledajte neke od kazni i naknada koje plaćaju stanovnici regija pod kontrolom ISIL-a.
Коментари0
Остави коментар