Бета [ R.B. ]

13. 11. 2022. 23:00 >> 22:59

SERIJA A

Juventus ubjedljiv protiv Lacija za treće mjesto na tabeli

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Lacija sa 3:0, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Torinski klub je poveo u 43. minutu preko Mojzea Kena, koji je iskoristio istrčavanje golmana Ivana Provedela i lobovao ga.

U 54. minutu ka golu Lacija šutirao je srpski fudbaler Filip Kostić, a njegov udarac brani Provedel. Ipak u nastavku akcije lopta dolazi do Kena, koji postiže drugi gol.

Konačan rezultat postavio je u 90. minutu Arkadijuš Milik, nakon asistencije Federika Kijeze.

Kostić je za Juventus igrao do 65. minuta, a Sergej Milinković-Savić je za Lacio igrao do 78. minuta.

Juventus je preuzeo treće mjesto sa 31 bodom, dok je Lacio poslije prvog ovosezonskog poraza na gostovanju u Seriji A, na četvrtom mjestu sa bodom manje.

Serija A se nastavlja početkom januara. Juventus će u sljedećem meču gostovati Kremonezeu, a Lacio gostuje Lečeu.