05. 05. 2013. 18:31 >> 18:31

Derbi "Mersisajda" bez pobjednika

Liverpul i Everton su odigrali meč bez rezultatskog značaja i bez golova 0:0. Šansi je bilo na obje strane, ali napadači nijesu imali svoj dan, pa se ni "crvena", ni "plava" strana" Liverpula nije radovala.

Tokom prvih 45 minuta derbija „Mersisajd“ nije bilo previše uzbuđenja. U 17. minutu Maruan Felaini je nakon slobodnog udarca mogao da donese vođstvo navijačima Evrtona, ali je lopta prošla tik pored stative. Najbolju šansu u prvom dijelu za „redse“  imao je Stiven Džerard u 31. minutu, ali je njegov pokušaj izblokirao Fil Džagielka i spasio čist gol.

Liverpul je od starta drugog poluvremena počeo sa velikim pritiskom. Prvo je Kutinjo kroz četvoricu fudbalera Evertona „provukao“ loptu do Staridža, kome je malo pobjegla lopta pa je Hauard stigao da interveniše. U još jednoj fenomenalnoj prilici bio je Džerard, ali je Distan otklonio opasnost.

U nastavku susreta Staridž, Kutinjo i Džerard su imali nekoliko izglednih prilika, ali su spretniji od njih bili defanzivci „karamela“, pa su do kraja uspjeli da sačuvaju svoju mrežu.

Ovo je bio posljendnji derbi „Mersisajda“ Džejmija Karagera, jer se na kraju sezone oprašta od fudbala. U karijeri je odigrao 30 susreta protiv gradskog rivala.