Objavio: P.R.

07. 03. 2018. 22:39 >> 23:01

LIGA ŠAMPIONA

Juve i Siti u četvrtfinalu

Fudbaleri Juventusa i Mančester sitija igraće četvrtfinale Lige šampiona. Totenhem je izgubio 1:2 (1:0) od Juventusa u Londonu, dok je Bazel slavio 2:1 (1:1) u Mančesteru protiv Sitija u revanš mečevima osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u Londonu, u revanš utakmici osmine finala, pobijedili Totenhem sa 2:1.

U prvoj utakmici u Torinu bilo je 2:2, pa je Juventus ukupnim rezultatom 4:3 prošao među četiri najbolje ekipe.

Utakmica na londonskom Vembliju počela je minutom ćutanja u čast kapitenu Fiorentine Davideu Astoriju, koji je iznenada umro prošle nedjelje.

Totenhem je bio bolji u prvom dijelu igre, ređale su se šanse pred golom Bufona, pokušavali su Hjun min Son, Hari Kejn, Eriksen i Dele Ali, ali je engleski tim poveo tek u 40. minutu. Lopta je došla do Kijerana Tripijea on je centrirao na drugu stativu do Sona koji je poslao u mrežu iza Bufona.

Poslije toga, u 41. minutu šansu je imao Miralem Pjanić, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative, pa je njegova ekipa sa golom zaostatka završila prvo poluvrijeme.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri je sa dvije izmjene u poluvremenu uspio da pokrene ekipu, a crno-bijeli su izjednačili u 64. minutu golom Gonzala Iguaina, poslije akcije u kojoj su učestvovali Stefan Lihtštajner i Sami Kedira, koji je i dodao Argentincu.

Poslije izjednačenja Juventus je zaigrao ozbiljnije, a poveo je tri minuta kasnije golom Paola Dibale, poslije dobrog dodavanja Iguaina.

Totenhem je poslije toga pojačao napade, šanse su imali Kejn i Eriksen, ali je odbrana italijanskog šampiona dobro reagovala. U 83. minutu Son je pokušao snažnim udarcem sa distance, ali je lopta prošla pored stative.

Posljednju priliku Totenhem je imao u 90. minutu, Dejvis je centrirao pred gol, loptu je glavom zahvatio Kejn i pogodio stativu, a lopta se zatim odbila na gol liniju odakle je ispucao Andrea Barzalji i omogućio crno-bijelima da prođu u četvrtfinale.

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, iako su na svom terenu, u revanš utakmici osmine finala, izgubili od Bazela sa 1:2.

Siti je u prvoj utakmici pobijedio sa 4:0 u Švajcarskoj, pa je tako ukupnim rezultatom 5:2 izbacio Bazel.

Utakmica u Mančesteru počela je minutom ćutanja u čast kapitenu Fiorentine Davideu Astoriju, koji je iznenada umro prošle nedjelje.

Siti je poveo u osmom minutu golom Žesusa. Liroj Sane je poslao loptu na desnu stranu do Bernarda koji je centrirao na suprotnu stranu pred gol Bazela, gdje je sačekao Žesus i poslao u mrežu.

Bazel je izjednačio u 17. minutu golom Mohameda Eljunusija, poslije dodavanja Riverosa.

Ekipe su poslije toga imale šanse, za engleski tim pokušao je Ilkaj Gundogan, dok su sa druge strane neprecizni bili Eljunusi i Dimitri Oberlin.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi sve do 71. minuta, kada je Bazel poveo. Eljunusi je obavio najveći dio posla, vukao je loptu, izvukao se na desnu stranu i ubacio loptu u šesnaesterac do Mihaela Langa, koji je pogodio vrh mreže.

Siti je do kraja utakmice pokušavao da izbjegne poraz, imao je više loptu, ali nije uspio da postigne gol.

Totenhem - Juventus 1:2 (3:4) / Mančester siti - Bazel 1:2 (5:2)

90'+3 - Kraj utakmice!

90' - Velika šansa za domaće. Kejn pogađa stativu, a loptu koja je plesala po liniji izbija odbrana Juvea.

85' - Ljorente na terenu umjesto Alija.

83' - Alegri pojačava sredinu. Umjesto Iguaina u igri je Sturaro.

83' - Son ponovo odlično šutnuo, ali pored stative.

74' - Umjesto odbranbenog veznog Dajera ulazi napadač Lamela.

67' - 1:2 GOOL! Juve u tri minuta dolazi do preokreta. Dibala se upisao u strijelce.

64' - 1:1 GOOL! Iguain uspijeva da zatrese mrežu i poravna rezultat.

60' - Prva izmjena. Alegri ubacuje Asamou umjesto Matuidija.

58' - Son ponovo napada, ali pokušaj sa ivice šesnaesterca ide preko gola.

55' - Sada i Ali dobija žuti karton zbog opasnog starta đonom.

53' - Novi žuti karton za "Staru damu" i opet nezaistavljivi Ali. Ovaj put ga je nepropisno zaustavio Kjelini.

49' - Treći žuti karton za Juve, nakon što je Benatija zaustavio Alija.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena.

41' - "Stara dama" zamalo da odmah izjednači. Opasan napad koji je udarcem s ivice šesnaesterca završio Pjanić, ali je lopta prošla pored gola.

40' - 1:0 GOOOL! Son nakon dosta pokušaja konačno uspijeva da matira Bufona.

38' - Son nastavlja sa naletima na gol Bufona. Biciklom opet prolazi i puca iskosa, ali i ovaj put to ide pored gola.

35' - Aleks Sandro dobija žuti karton jer je s leđa gurnuo Tripijea.

32' - Nova odbrana Bufona. Ali je šutnuo sa nekih 20-ak metara.

29' - Prvi žuti karton dobija Fertongen koji je grubo zaustavio Dibalu.

19' - Bufon ponovo zaustavlja Sona. Korejski fudbaler mu je šutnuo glavom, ali Bufon upisuje još jednu sjajnu odbranu.

17' - Sporna situacija u kaznenom prostoru Totenhema. Kosta je zaustavljen klizećim startom u prodoru. Sudija je procijenio da tu nema mjesta za najstrožiju kaznu.

15' - Najveća prilika za domaće. Kejn je uspio da pretrči Kjelinija i da zaobiđe Bufona. Međutim nije imao snage za završni udarac i lopta je zatresla vanjski dio mreže.

7' - Pvi pokušaj "Stare dame". Kosta ubacio u prostor, ali Iguain ostaje kratak.

3' - Totenhem je odmah napao gol Juventusa. Son je biciklom izbacio Barzaljija i uputio dobar udarac, ali Bufon je bio na mjestu.

1' - Počela je utakmica.

Totenhem: Loris – Dejvis, Fertongen, Sančes, Tripije – Dajer, Eriksen, Dembele – Son, Ali, Kejn

Juventus: Bufon – Aleks Sandro, Kjelini, Benatija, Barzalji – Matuidi, Kedira, Pjanić – Košta, Dibala, Iguain

Plasman u četvrtfinale juče su izborili fudbaleri Reala i Liverpula.

Narednog utorka sastaće se Mančester Junajted i Sevilja (0:0), kao i Roma i Šahtjor (2:1), dok će posljednja dva učesnika četvrtfinala biti poznata dan kasnije nakon duela Bešiktaša i Bajerna (0:5), odnosno Barelone i Čelzija (1:1).