[ Objavio: O.Z. ]

ZAGRIJAVANJE PRED LIVERPUL 21. 04. 2018. 17:11   >>  17:06 0

ZAGRIJAVANJE PRED LIVERPUL

Roma ubjedljiva u Ferari

Fudbaleri Rome bili su sigurni protiv SPAL-a u Ferari i slavili sa 3:0 u utakmici 34. kola italijanske Serije A.

"Vučica" je imala sjajnu uvertiru pred prvi meč polufinala Lige šampiona protiv Liverpula, koji se igra u utorak na "Enfildu".

Trener Euzebio Di Franćesko odmarao je Edina Džeka, Aleksandar Kolarov je odmarao zbog lakše povrede, ali Rimljani su i pored toga došli do ubjedljive pobjede.

Roma je povela u 33. minutu kada je loptu u sopstvenu mrežu sproveo defanzivac kluba iz Ferare Frančesko Vikari.

Gosti su na novi gol čekali do 52. minuta, kada je poslije udarca po zemlji strijelac bio Rađa Najngolan.

Konačnih 0:3, postavio je osam minuta kasnije češki napadač Patrik Šik, koji je odlično reagovao glavom na centaršut Lorenca Pelegrinija.

Roma je s ovom pobjedom zadržala treće mjesto sa 67 bodova, Lacio ima 64 i utakmicu manje, a petoplasirani Inter 63 boda. Dvije od tri spomenute ekipe izboriće uz Juve i Napoli plasman u grupnu fazu Ligu šampiona.