Beta [ Objavio: O.Z. ]

11. 10. 2018. 22:51 >> 22:47

PRESKOČILI "SOKOLE"

Rumuni u 94. do pobjede u Viljnusu

Fudbaleri Rumunije savladali su u Viljnusu selekciju Litvanije 2:1, u utakmici trećeg kola C grupe Lige nacija.

Pobjedu Rumuniji donio je Maksim u 94. minutu, nakon velike ofanzive u drugom poluvremenu.

Ekipa Kozmina Kontre je rano povela, golom Kipčijua u 12. minutu. Gosti su u nastavku dominirali, imali još šansi da potvrde trijumf, ali uslijedio je šokantan finiš.

Litvanija je nakon očajne reakcija rumunske odbrane preko Zulpe postigla gol za izjednačenje u 90. minutu, da bi Maksim u nadnoknadi nakon sjajnog driblinga donio velika tri boda Rumuniji.

U istoj grupi Crna Gora je u Podgorici poražena od reprezentacije Srbije sa 0:2.

Rumuni su upisali prvu pobjedu i sada zauzimaju 2. mjesto u grupi sa 5 bodova. Srbija je lider grupe sa 7, do su "sokoli" ostali na 4 boda na trećem mjestu.

Rumunija će u 4. kolu u nedjelju ugostiti Srbiju, dok će cnogorski fudbaleri igrati protiv Litvanije u Viljnusu.

Selekcija Poljske je u vrlo zanimljivom meču u Grupi 3 Lige A kao domaćin poražena od reprezentacije Portugala rezultatom 2:3.

Reprezentacija Izraela je u krajnje neizvjesnoj utakmici kao domaćin u Haifi u Grupi 1 Lige C pobijedila Škotsku 2:1.

Selekcija Litvanije je u Vilniusu u Grupi 4 Lige C izgubila od Rumunije rezultatom 1:2.

Farska ostrva su u Grupi 3 Lige D poraženi od Azerbejdžana rezultatom 0:3. U istoj grupi, Kosovo je u Prištini savladalo Maltu sa 3:1.

Meč reprezentacije Rusije i Švedske u Kaliningradu u Grupi 2 Lige B još uvijek se igra, a prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

U petak su na programu sljedeći mečevi Lige nacija: Belgija - Švicarska, Hrvatska - Engleska, Austrija - Sjeverna Irska, Estonija - Finska, Grčka - Mađarska, Bjelorusija - Luksemburg i Moldavija - San Marino.