11. 10. 2018. 22:40 >> 08:17
47

DVA GOLA MITROVIĆA

Crna Gora nemoćna protiv Srbije

Fudbaleri Crne Gore izgubili su od Srbije pod Goricom 2:0, u utakmici trećeg kola C grupe Lige nacija.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera u četvrtoj grupi Lige C, nakon remija sa Rumunijom u Ploeštiju (0:0) i pobjede protiv Litvanije pred svojim navijačima (2:0).

Srbija je zabilježila drugi trijumf u gostima, poslije pobijede u Viljnusu protiv Litvaije (1:0). Upisali su i remi preotiv Rumunije u Beogradu 2:2.

Crna Gora i Srbija na stadionu pod Goricom odigrale su prvi međusobni duel seniorskih fudbalskih nacionalnih timova od sticanja nezavisnosti.

Srbija je povela golom Aleksandra Mitrovića u 18. minutu iz jedanaesterca.

Sudija Đanluka Roki dosudio je kazneni udarac nakon prekršaja Filipa Stojkovića nad Milanom Rodićem.

Mitrović je bio strijelac i drugog kola u 81. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Andrija Živković i rezervista Sergej Milinković-Savić, koji je preskočio loptu i omogućio napadaču Fulama da postavi konačan rezultat.

Srbija je mogla do gola i u 31. minutu, Dušan Tadić je, nakon dodavanja Živkovića, izbio sam ispred sam crnogorskog golmana Danijela Pekovića, koji je odličnom intervencijom uspio da sačuva svoju mrežu.

Tadić je bio u prilici i u 56. minutu, ali se nije najbolje snašao pa je lopta završila pored gola.

Prvu ozbiljniju šansu za Crnu Goru imao je Fatos Bećiraj u 53. minutu, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio pored gola.

U 70. Vladimir Jovović je za malo zakasnio nakon dodavanja Stevana Jovetića, koje je dva minuta kasnije šutirao sa oko 20 metara, ali je golman Srbije Marko Dmitrovića bio siguran.

Crna Gora je prvom poluvremenu, u jednom od najlošijih od kada je Ljubiša Tumbaović preuzeo reprezentaciju, odigrala nepovezano i bojažljivo, bez ideje u napadu.

U prvom dijelu nijednom nije zaprijetila, a prvih 45 minuta završila je bez šuta u okvir gola.

U nastavku je, ulaskom Marka Jankovića, napravljen pomak u igri, crnogorska selekcija je zaigrala agresivnije, ali ne i dovoljno da stvori ozbiljniju šansu i ugrozi trijuf gostujućeg sastava.

Loše izdanje crnogorske selekcije upotpunilo je isključenje selektora Ljubiše Tumbakovića zbog prigovora.

Duel Crne Gore i Srbije sa tribina stadiona pod Goircom posmatrao je trofejni portgalski stručnjak Žoze Murinjo.

U drugom meču te grupe Ruminija je u Kaunasu pobijedila Litvaniju 2:1 i upisala prvu pobjedu.

Crnogorski fudbaleri u četvrtom kolu, u nedjelju u Viljnusu, igraće protiv Litvanije.

Do kraja grupne faze takmičenja očekuju je i dueli sa Srbijom u Beogradu (17. novembra) i Rumunijom u Podgorici (20. novembra).

Kraj meča.

89' Pokušao je Jovetić iz slobodnjaka, lopta je otišla preko gola.

81' Mitrović dovodi Srbiju do 2:0 nakon ubacivanja Živkovića sa desne strane. Veliki propust naše odbrane.

81' Mugoša mijenja Bećiraja u napadu.

80' Isključen je Ljubiša Tumbakovića zbog prigovora.

73' Druga izmjena Tumbakovića - Ivanić je ušao umjesto Šćekića.

72' Šut Jovetića sa 25 metara, Dmitrović je iz dva pokušaja odbranio.

63' Vukčević je zaradio žuti karton, pa će zbog suspenzije propustiti meč protiv Litvanije u nedjelju.

55' Velika šansa za Srbiju. Mitrović je vukao loptu nekih 30 metara, odbrana "sokola" ga je nekako zaustavila, ali se lopta odbila do Tadića, koji je sa pet, šest metara šutirao pored gola.

53' Prvi ozbiljniji pokušaj naše selekcije. Pokušao je Bećiraj sa 20 metara, lopta je otišla tik pored lijeve stative.

Počelo je drugo poluvrijeme. Tumbaković je izvršio izmjenu, Stojkovića je zamijenio Janković.

Kraj prvog poluvremena. Slaba igra Crne Gore, koja nije zaprijetila rivalu.

31' Šansa za Srbiju, centaršut Živkovića sa desne strane, Petković je odbio loptu na koju je natrčao Tadić i šutirao, ali golman "sokola" dobro intervenisao.

30' Crna Gora za pola sata nije stvorila ozbiljnu šansu, Srbija kotroliše meč...

18' Srbija vodi 1:0, Mitrović je realizovao penal. Prethodno je Stojković srušio Rodića u svom kaznenom prostoru...

10' Bez uzbuđenja u prvih deset minuta.

Meč je počeo.

Što se sastava tiče, Krstajić je na klupi ostavio Sergeja Milinkovića - Savića, dok je Tumbaković umjesto Jankovića ubacio Jovovića. Takođe, riješena je još jedna dilema u taboru "sokola", pošto će od prvog minuta zaigrati Vukčević.

Sastavi:

Crna Gora: Petković - Marušić, Simić, Tomašević, Stojković - Vukčević, Šćekić - Vešović, Janković, Jovetić - Bećiraj.

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić - Lukić, Maksimović - Gaćinović, Tadić, Živković - Mitrović.

Utakmicu će gledati i menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo. On će meč pratiti u društvu legendarnog crnogorskog fudbalera Predraga Mijatovića.

Obje reprezentacija nakon dva kola imaju po četiri boda.

Crnogorski fudbaleri igrali su neriješeno sa Rumunijom u gostima i pobijedili Litvaniju u Podgorici.

Srbija je remizirala sa Rumunijom u Beogradu i bila bolja od Litvanije u gostima.

Prema propozicijama, pobjednici četiri grupe lige plasiraće se u plej-of, iz kojeg će najbolja selekcija izboriti plasman na Evropsko prvenstvo.

Uoči meča, crnogorski navijači napravili su bakljadu u centru Podgorice. Svi lokali u centru Podgorice, u neposrednoj blizini Stadiona pod Goricom, kao i u samom centra grada, zatvoreni su danas u 14 sati, jer je policija meč označila kao susret visokog rizika.