rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

03. 11. 2018. 18:28 >> 18:17

ATLETIKU SAMO BOD

Solarijev Real se mučio, ali upisao tri boda

Real Madrid je osvojio tri boda u prvom meču u Primeri otkako je na klupi Santjago Solari.

Real se namučio ali je ipak pobijedio Valjadolid 2:0 u meču 11. kola španskog šampionata.

U prvoj prvenstvenoj utakmici na klupi, Solari se baš i nije proslavio, mada su osvojena tri boda i to je svakako najvažnije za njega, navijače i kompletan klub.

Do 83. minuta Valjadolid je odolijevao silnim napadima "kraljevskog kluba", da bi onda Kiko autogolom donio Realu vodstvo od 1:0.

U 88. minutu dosuđen je penal, a Serhio Ramos je preuzeo odgovornost i postavio konačnih 2:0. Real je tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede u prvenstvu.

"Kada ti stvari ne idu na ruku, moraš da ostaneš miran i da nastaviš da radiš. Ova tri boda su važna, da nam podignu moral", rekao je Ramos.

"Kraljevski" klub je sa Solarijem ostvario drugu uzastopnu pobjedu, poslije trijumfa u Kupu, protiv trećeligaša Melile (4:0).

Zanimljivo da je danas zaigrao i talentovani Brazilac Vinicijus, kojeg je Solari u igru uveo u 73. minuti umjesto Asensija.

Real je sada šesti sa 17 bodova, a vodeća Barsa ima 21 bod i utakmicu manje.

U prvoj utakmici 11. kola španske Primere, fudbaleri Leganesa i Atletiko Madrida odigrali su neriješeno 1:1.

Antoan Grizman je doveo Atletiko u vođstvo golom u 69. minutu, a izjednačenje i bod domaćoj ekipi donio je Gido Kariljo u 82. minutu.

Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta za "jorgandžije".

Atletiko je drugi na tabeli Primere sa 20 bodova, odnosno ima bod manje uz utakmicu više od prvoplasirane Barselone.

Na drugoj strani, Leganes je na 18. poziciji sa devet osvojenih bodova.

Fudbaleri Atletika u narednom kolu Primere dočekuju Atletik Bilbao, dok Leganes gostuje Đironi.