[ Beta, Objavila: R.B. ]

17. 06. 2020. 23:42 >> 23:42

PREMIJER LIGA

Mančester siti lako protiv Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 3:0, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Siti je bio bolji tokom utakmice, ostvario je 19. pobjedu u ligi i odložio osvajanje titule Liverpula. "Crveni" su prvi na tabeli sa 82 boda, dok Siti ima 60. Arsenal je deveti na tabeli sa 40 bodova.

Ekipa Pepa Gvardiole povela je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Rahima Sterlinga, poslije velike greške Davida Luiza, koji dodao loptu protivničkom igraču. Luiz je u 24. minutu ušao u igru kada je zamijenio Pabla Marija.

Brazilac je pogriješio i u nastavku utakmice, pošto je napravio penal u 49. minutu kada je srušio Rijada Mahreza, poslije čega je dobio crveni karton. Penal je iskoristio Kevin De Brujne i udvostručio prednost Sitija.

Arsenal je u prvih 25 minuta ostao bez dvojice prvotimaca, pošto su se povrijedili Mari i Granit Džaka.

U 80. minutu povrijedio se igrač Sitija Erik Garsija poslije sudara sa Edersonom, duže mu se ukazivala pomoć i na nosilima je iznijet sa terena. Utakmica je produžena 11 minuta

Konačan rezultat postavio je Fil Foden u 90. minutu.

Takmičenje u Premijer ligi danas je nastavljeno poslije 100 dana pauze zbog pandemije korona virusa. U prvom meču Aston Vila i Šefild junajted odigrali su 0:0.