[ Mina ]

24. 09. 2020. 21:52   >>  23:56 8

"PLAVI" BEZ PLEJ OFA

Budućnost poražena od Sarajeva

Fudbaleri Budućnosti nijesu uspjeli da se plasiraju u plej of Lige Evrope, pošto su poraženi od Sarajeva u Zenici 2:1.

Domaćin je poveo golom Benjamina Tatara u četvrtom minutu.

Izjednačio je Panajotis Moraitis u 44, a pitanje pobjednika riješio je Matijas Fanimo u 67. minutu.

Sarajevo je od 75. minuta igralo sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Amar Rahmanović.

Šampion Bosne i Hercegovine u plej-of rundi igraće protiv Seltika, koji je u trećem kolu kao gost pobijedio letonsku Rigu 1:0.

Utakmice plej-of runde biće odigrane 1. oktobra.

Kraj meča!

83' Zicer ne koristi Sarajevo - Tatar je sa tri metra neometan prebacio gol.

75' Sarajevo sa igračem manje do kraja, drugi žuti karton je zaradio Rahmanović zbog faula nad Raičkovićem.

71' Sreća za naš tim, Amhetović je sa pet metara traljavo šutirao...

68' Opet vodi Sarajevo 2:1. Pukla je odbrana Budućnosti na desnoj strani, Pidro je centrirao,a Fanimo iz voleja poslao loptu pod prečku.

66' Grbić se oslobodio jednog igrača Sarajeva i šutirao iskosa sa lijeve strane, brani Kovačević.

55' Kakva šansa za "plave", Terzić je šutirao sa sedam-osam metara, ali je Pejović izbacio loptu sa gol-linije!

47' Raičković iz slobodnjaka sa preko 20 metara, Kovačević siguran.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44' Budućnost stiže do izjednačenja! Sjajna akcija "plavih", Terzić je prebacio odbranu Sarajeva, a Moraitis sa desetak metara poslao loptu pod prečku!

34' Moraitis iz okreta, bio je zamalo neprecizan...

28' Razmanović je grubo startovao na Milića, dobio je žuti, a da mu je sudija Sančez pokazao crveni karton, ne bi pogriješio...

21' Volej Tatara sa desetak metara, Dragojević je sjajno intervenisao.

Prošlo je 20 minuta, Budućnost još nije ozbiljnije zaprijetila

4' Prvi pravi napad Sarajeva i gol - Rahmanović je centrirao sa desne strane, Dragojević je odbio loptu, ali pravo na Tatara, koji je sa pet-šest metara poslao u mrežu.