20. 06. 2023. 19:55 >> 22:06
2

PRIJATELjSKI MEČ

"Sokoli" nemoćni protiv Češke

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici, u prijateljskom meču, od Češke 4:1.

Češka, koja je dobila i peti međusobni duel, nadigrala je crnogorsku selekciju u svim segemtnima igre, dominirala od prvog do posljednjeg minuta i na kraju zasluženo ubjedljivo slavila.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u prvih 20 minuta, Češka je povela golom Mojmira Hitila u 28. minutu. On je glavom sa desetak metara pogodio donji lijevi ugao gola Crne Gore.

Prednost je duplirao Mihal Sadilek u 57. minutu, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Crnogorska selekcija smanjila je u 66. minutu, fenomenalnim pogotkom Dritona Camaja, iskosa sa oko 20 metara.

Potom su Provod na jednoj, te Radulović na drugoj strani propustili velike prilike, da bi u finišu opet dominrali gosti.

Sve dileme otklonio je Lukas Provod u 76. minutu.

Konačan rezultat postavio je Adam Hložek u 85. minutu.

Selektor Miodrag Radulović u odnosu na kvalifikacioni duel sa Mađarskom, zbog povreda ili drugih obaveza, neće moći da računa na Marka Vešovića, Aleksandra Šćekića, Miloša Raičkovića, Igora Vujačića, Seada Hakšabanovića, Nikole Šipčića i Vladimira Jovovića.

Kraj meča.

85' Ubjedljivih 4:1 za goste, pogodio je Hložek iskosa sa lijeve strane bliži ugao gola Šarkića.

83' Zicer su sada prokockali Česi, Hitil je izašao sam ispred Šarkića, koji je sjajno reagovao.

77' Opet Česi imaju dva gola prednosti, Zima je asistirao sa desne strane, a Provod neometan sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

74' Opet je pokušao Camaj sa distance, pravo u Vaclika.

70' Zicer je promašio Radulović, izašao je sam na golmana Češke, koji mu je odbranio udarac.

69' Velika šansa za goste, Provod sa nekoliko metara, neometan, pored gola.

66' Fenomenalan gol Camaja - pogodio je iskosa sa desne strane suprotni ugao!

U igru su ušli Nikola Krstović i Driton Camaj. Izašli su Stefan Mugoša i Marko Bakić.

57' Majstorski gol Sadileka iz slobodnjaka, Češka vodi 2:0.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Trostruka izmjena kod Crne Gore. Izašli su Marko Janković, Miloš Milović i Vukan Savićević, a šansu su dobili Andrija Radulović, Vladan Bubanja i Stefan Lončar.

Kraj prvog dijela.

42' Dobar "lažnjak" Jankovića i udarac sa 13-14 metara, slabijom desnom nogom, ali je izblokiran.

28' Naplatili su Česi mnogo bolju igru - Dudera je izvanredno centrirao sa desne strane, a Hitil glavom sa desetak metara pogodio donji desni ugao.

21' Konačno nešto od naše selekcije, Janković je iz slobodnjaka šutirao visoko preko gola.

19' Dominacija Češke, Černi je sada bio u ulozi asistenta, šutirao je Čutil sa desetak metara, brani Šarkić.

17' Černi se majstorski oslobodio Tomaševića i šutirao iskosa sa desne strane, Bakić je izbacio loptu sa gol - linije.

15' Stornati je pokušao glavom nakon kornera, lopta je otišla preko prečke.

5' Umalo da Černi kazni konfuznu reakciju naše odbrane, Šarkić je intervenisao u posljednjem trenutku.

Meč je počeo.

Najava meča:

Poznati su i sastavi obje selekcije.

Crna Gora: Šarkić - Savić, Tomašević, Milović - Radunović, Bakić, Savićević, Janković, M. Vukčević - Mugoša, Osmajić.

Češka: Vaclik - Zima, Brabec, Stronati - Zeleni, Souček, Sadilek, Dudera - Černi, Žmral, Čutil

Biće to peti međusobni duel seniorskih timova te dvije države, a prethodna četiri pripala su češkim fudbalerima. Crna Gora je bez datog gola u ta četiri duela.

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović rekao je da će i u ovoj utakmici, iako je prijateljskog karaktera, njegovi izabranici imati motiv.

"Tim koji je ovdje može da se suprostavi renomiranom rivalu. Nema prijateljske utakmice, uvijek se igra za nešto, pa makar i za taj FIFA renking. Imamo i dodatni motiv, četiri puta smo do sada igrali sa Česima i svaki put smo poraženi bez postignutog gola", naglasio je Radulović.

Duel u Podgorici sudiće tim iz Malte, na čelu sa Metjuom Gabrieleom, kojem će asistirati Jirgen Spiteri i Mičel Sćeri.

Ulogu četvrtog sudije obavljaće Miloš Bošković iz Crne Gore.