S.V. [ Beta ]

15. 12. 2023. 21:43 >> 21:43

SVJETSKO KLUPSKO PRVENSTVO

Al Ahli bolji od Al Itihada za polufinale, Benzema promašio penal

Fudbaleri egipatskog Al Ahlija plasirali su se večeras u polufinale Svjetskog klupskog prvenstva, pošto su u Džedi pobijedili saudijski Al-Itihad sa 3:1.

Strijelci za Al Ahli bili su Ali Malul iz penala u 21, Husein El Šahat u 59. i Emam Ashur u 62. minutu.

Gol za Al-Itihad postigao je Karim Benzema u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Prethodno je Francuz kod vođstva rivala 1:0, promašio penal...

Al Ahli će u polufinalu igrati protiv brazilskog Fluminensea.

U drugom polufinalnom duelu sastaju se japanska Urava i Mančester siti.