28. 01. 2024. 22:49 >> 22:54

SERIJA A

Inter se provukao u Firenci za vrh tabele

Fudbaleri Intera pobijedili su Fiorentinu u gostima 1:0 (1:0) u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija su tako ponovo zauzeli prvo mjesto na tabeli i imaju bod više od Juventusa.

Jasno je bilo da će "neroazure" čekati težak posao na stadionu "Artemio Franki". Stvari su postale znatno lakše kada je Lautaro Martinez u 14. minutu postigao pogodak za vođstvo gostiju iz Milana.

Imao je Inter i šansu da dođe do drugog gola preko Davidea Fratezija, ali je Pjetro Teraćano odlično intervenisao. Vrhunsku odbranu je upisao i Jan Zomer svega nekoliko minuta kasnije kada je šutirao Đakomo Bonaventura.

U drugom dijelu igre je "viola" krenula po izjednačenje i prijetila nekoliko puta, ali ne dovoljno ozbiljno. Najbolju priliku je imao Nikolas Gonzales u 75. minutu. Argentinac je iz penala mogao da donese izjednačenje Fiorentini, ali je Jan Zomer odbranio očajan pokušaj napadača domaće ekipe.

Inter je nakon ove pobjede preuzeo lidersku poziciju u prvenstvu Italije i sada ima 54 boda. Jedan više od drugoplasiranog Juventusa, ali i meč manje. Fiorentina je na petoj poziciji sa 34 osvojena boda.