L.V.

06. 03. 2024. 21:25 >> 21:25

LIGA EVROPE

Remi Sportinga i Atalante: "Boginja" ima za čim da žali

Fudbaleri Sportinga i Atalante odigrali su 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Interesantno je da je talentovani trener "Lavova" Ruben Amorim ostavio na klupi najboljeg stijelca Viktora Djokereša, dok recimo Pedro Gonsalveš nije bio ni u protokolu, navodno trener je odlučio da ga odmori (ove sezone na devet golova i deset asistencija).

Ipak njegov tim je došao prvi do gola u 17. minutu, prije svega zahvaljujući sjajnoj asistenciji Trinkaa, koji je poslao loptu u prostor za Paulinja, koji se odlično kretao između redova odbrane Atalante, i na kraju rutinski savlada Huana Musa.

Pet minuta nakon toga, Atalanta dva puta pogađa okvir gola Franka Israela.

Prvo je stativu pogodio Emil Holm, a ond ai Đanluka Skamaka.

Italijanski napadač je ipak 15-ak minuta kasnije iskoristio šansu i pogodio mrežu domaćih.

Može se reći da je golu dosta "kumovala" odbrana Sportinga.

Prvo je Kvarežma loše procjenio povratni pas, Lokman je ukrao loptu, golman Izrael je nespretno intervenisao, a Skamaka je isoristio priliku i nakon driblinga pogodio za 1:1.

U drugom poluvremeni konkretnija igra "Boginje", ponovo se okvir gola ispriječio kada je Lokman pogodio stativu, dok je rezervista El Bilal Ture efektno pogodio ali je gol italijanske ekipe poništen zbog ofsajda.

Revanš ova dva tima igra se za osam dana, 14. marta u Bergamu.