01. 05. 2024. 22:56 >> 23:06
1

LIGA ŠAMPIONA

Kraj: Borusija Dortmund - Pari Sen Žermen 1:0

Na kultnom "Vestfalenu" Borusija Dortmund je u prvom meču polufinala Lige šampiona savladala Pari Sen Žermen 1:0.

U sjajnom meču, sa mnogo prilika, viđen je samo jedan gol - Niklasa Filkruga u 36. minutu.

LIVE BLOG

22:47

Novi promašeni ziceri, ovog puta u režiji Borusije - Markinjoš je sjajno zaustavio šut Julijana Branta, pet sekundi kasnije je Marko Rojs gađao glavom preko gola.

Опширније

22:43

Usman Dembele se opet smiliovao bivšem klubu, jer je promašio još jedan zicer, ovog puta u 80. minutu nakon pasa još jednog nekadašnjeg člana "milionera" Ašrafa Hakimija.

Опширније

22:35

Kilijan Mbape je sjajno provukao loptu do Usmana Dembelea, koji nije najbolje šutirao, a Kobel je odbranio.

Опширније

22:18

Sada je i Borusija promašila zicer - Džejdon Sančo je u 60. minutu sjajno prošao po desnoj strani i asistirao Filkrugu, koji je sa 7-8 metara šutirao visoko preko gola.

Опширније

22:16

Nova velika šansa za PSŽ, ali se Fabijan Ruis obrukao nakon centaršuta Markinjoša.

Опширније

22:15

Nova šansa za PSŽ, ali je Mbape šutirao pravo u Kobela.

Опширније

22:14

Pari Sen Žermen je u 51. minutu u istom napadu dva puta pogodio stativu - prvo Kilijan Mbape, pa Ašraf Hakimi.

Опширније

22:10

Bredli Barkola je u 48. minutu uputio prvi šut PSŽ-a u okvir gola Borusije, ali je Gregor Kobel lako odbranio.

Опширније

21:45

Velika šansa za Borusiju u 45. minutu. Marcel Zabicer je ostao sam na 10 metara, ali je šutirao po sredini gola, pa je Đanluiđu Donaruma lako odbranio.

U nastavku akcije su domaći tražili penal nakon kontakta Markinjoša sa Matsenom, ali je sudija Entoni Tejlor samo odmahnuo rukom.

Borussia Dortmund penalty shout vs PSG.
byu/cortez0498 insoccer

Опширније

21:37

Borusija vodi od 36. minuta! Niklas Filkrug je vješto izbjegao ofsajd zamku i snažnim udarcem lijevom nogom savladao Đanluiđija Donarumu.

Опширније

21:23

PSŽ u posljednjih nekoliko minuta diktira tempo, ali još nema prave prilike.

Опширније

21:21

Jedna zanimljivost - Gregor Kobel je prvi švajcarski golman koji brani u polufinalu Lige šampiona.

Опширније

21:20

Prvi žuti karton na utakmici dobija lijevi bek Borusije Jan Matsen zbog faula nad Vorenom Zair-Emerijem.

Опширније

21:15

Prvi šut na utakmici je uputio bivši igrač Borusije, Usman Dembele, ali je bilo daleko od gola. Na drugoj strani je u 14. minutu šansu imao Marcel Zabicer nakon pasa Julijana Branta, ali je Đanluiđi Donaruma na vrijeme izašao i lako odbranio.

Опширније

21:09

Borusija je bolje počela meč, imala nekoliko opasnih napada, ali se PSŽ brani.

Опширније

20:33

U Dortmundu je već sjajna atmosfera.

Опширније

20:06

Edin Terzić i Luis Enrike su odabrali očekivane startne postave - "milioneri" kreću sa ofanzivnom četvorkom Brant, Adejemi, Sančo i Filkrug, a PSŽ će u napadu predvoditi Mbape, Dembele i Barkola.