31. 07. 2014. 23:00 >> 22:59

SARAJEVO IZGUBILO

Hajduk pred ispadanjem, Rijeka ubjedljiva

Mečevi treće runde kvalifikacija za Ligu Evrope, njih čak 29, odigrano je danas. Kolo je otvoreno u Kazahstanu, gdje je domaći Šahtjor u Karagandiju porazio splitski Hajduk – 4:2 (2:1). Torino je bio siguran protiv Bromapojkarne u Švedskoj (3:0), dok je Lion slavio protiv Mlade Boleslav (4:1).

Dinamo je u Moskvi odigrao samo 1:1 sa izraelskim Šamonom, PSV je zabilježio minimalnu pobjedu protiv Sent Poltena, dok je Dinamo iz Minska, golom Nenada Adamovića, savladao Kluž. Rijeka je demolirala Vikingur (5:1), a treći hrvatski klub Split, ima odličan rezultat pred revanš. Splićani će ne revanš ukrajinskoj Odesi putovati sa dva gola prednosti.

Tim koji je eliminisao našu Budućnost u prethodnom kolu kvalifikacija, kiparska Omonija, razbila je na svom terenu Metalurg iz Skoplja sa 3:0. Dvostruki strijelac za Kiprane bio je Portugalac Ramos, dok je Pote potvrdio trijumf svoje ekipe.

U drugom meču dana, AIK je poveo u devetom minutu protiv Astane golom Bahui, ali je Nuserbajeb, pred kraj prvog poluvremena, postavio konačan rezultat (1:1). Duel Nefčija i gruzijske Čikhure protekao je bez golova, dok je rumunska Astra bila ubedljiva protiv Libereca (3:0) – uz het trik Fataija.

Elfsborg je lako izašao na kraj sa Hafnarfjordurom, odličnom igrom u drugom poluvremenu (4:1). dok se u susretu Ruha i Esbjerga mreže se nijesu tresle.

Fudbaleri Sarajeva izgubili su grčkog Atromitosa 2:1 na svom terenu. Atinjani su slavili u glavnom gradu Bosne i Hercegovine pa će Sarajlijama trebati pobjeda sa dva gola razlike u revanšu kako bi prošli u plej of rundu kvalifikacija.