04. 02. 2014. 21:34 >> 21:41

BOLJI U ZAVRŠNICI

ABA liga: Šarić srušio Partizan

U posljednjoj utakmici 19. kola ABA lige Cibona je pred svojim navijačima savladala Partizan 80:76.

Cibona se 12. pobjedom u sezoni izjednačila sa Partizanom na tabeli regionalne lige, dva tima imaju dva trijumfa manje od drugoplasirane Cedevite, tri od vodeće Crvene Zvezde, dok su jednu pobjedu ispred podgoričke Budućnosti.

Već od prve dionice Zagrepčanima je posao bio olakšan, jer je trener Beograđana Duško Vujošević isključen zbog protesta.

Domaći su bolje počeli meč, imali vođstvo od 15:6, ali su "crno-bijeli" do kraja četvrtine uspjeli da uspostave svoj ritam igre, pa je na kraju prvih 10 minuta Cibona imala minimalnu prednost.

Ipak, u drugoj četvrtini nezaustavljiv je bio Dario Šarić, prednost Cibone konstantno je rasla, a na poluvremenu je iznosila plus 13.

U nastavku se Partizan vratio u meč, u trećoj dionici prišli su gosti na dva razlike, ali je Ciboni ipak pripala završnica tog dijela igre. Šampion Srbije je u posljednjoj četvrtini uspio da dođe do preokreta, kada je Bogdanović trojkom donio vođstvo 68:67.

Ponovio su u završnici domaći odigrali sjajno i došli do važne pobjede u borbi za odlazak na fajnal for.

Do pobjede Cibonu su predvodili Marin Rozić i Dario Šarić s 21 poenom, a Šarić je imao i 12 skokova. Najefikasniji igrač utakmice bio Partizanov Bogdan Bogdanović sa 32 poena, ali ni njegova fantastična partija nije pomogla gostima da dođu do dva boda.