L.V.

27. 03. 2024. 20:25 >> 20:49

IA MCKL

Pljevlja senzacionalno slavila protiv Sutjeske, "Studenti" u najjačem sastavu protiv Primorja

U Prvoj A Crnogorskoj košarkaškoj ligi (IA MCKL) košarkaši Pljevalja su napravili su senzacionalnu pobjedu protiv lidera, ekipe nikšićke Sutjeske 87:82.

Posljednjeplasirani tim lige je od starta vodio, na poluvremenu su vodili 13 poena razlike, tokom drugog poluvremena a prednost je rasla i do 16 poena.

Gosti su zaigrali bolje od sredine treće dionice, ali nisu uspjeli do kraja da naprave preokret.

Domaći im do pobjede su vodili Darius Mekneil sa 21 poenom, osam skokova i šest asistencija, Vladimir Lacmanocić je dao 21 poen (6/9 za tri poena).

Džordž Bredli, koji je odigrao svih 40 minuta je dao 16 poena, imao šest skokova i pet asistencija, Marko Vešković je takođe ubacio 16 poena.

Kod Sutjeske Nikola Kočović je dao 22 poena, Đorđe Otašević je dao 14, Miloš Vujović 12 poena.

DERBI U NAJJAČEM SASTAVU

SC Derbi je slavio protiv Primorja 73:55.

"Studenti" su protiv Novljana izašli u najboljem sastavu i već nakon prvog poluvremena praktično riješili pitanje pobjednika,

Igor Drobnjak i Nikola Pavlićević su dali po 11 poena, Tomislav Ivišić je dao 10, Mario Drežnjak je dao deset poena.

Pobjeda Derbija bi bila i ubjedljivija da su bolje šutirali van linije 6,75 gdje su na kraju pogodili svega pet trojki od 32 pokušaja.

Kod Primorja Aleksandar Bulatović je dao 13 poena, Miloš Nikolić je dao 11, Džozef Kirklen je meč završio sa 10 poena.