Mina [ Objavio: O.Z. ]

SKI SKOKOVI 04. 03. 2018. 23:27   >>  23:25 0

SKI SKOKOVI

Stoh najbolji u Lahtiju

Poljak Kamil Stoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup održano u finskom Lahtiju.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 132 i 134 metra, za koje je dobio 314,2 boda.

Stoh je upisao petu pobjedu ove sezone, ukupno 27. u Svjetskom kupu.

Njemac Markus Ajzenbihler bio je drugi skokovima od 124,5 i 129,5 metara i zbirom od 286 bodova.

Autrijanac Štefan Kraft osvojio je treće mjesto skokovima od 124 i 128,5 metara, za koje je dobio 285,9 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Poljak David Kubacki (124 i 127,5), dok je peti bio Norvežanin Andreas Stjernen (124 i 125,5).

Stoh je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 963 boda.

Njemac Rajhard Frajtag, koji je danas osvojio 15. mjesto, je drugi sa 836, dok je treći Andreas Velinger sa 768 bodova.