(Mina)

HIRŠER DRUGI 24. 02. 2019. 21:36   >>  21:18 0

HIRŠER DRUGI

Kristofersenu veleslalom u Banskom

Norveški skijaš Henrik Kristofersen pobjednik je veleslaloma, koji je za Svjetski kup vožen u Banskom.

Zvanični prvak svijeta u veleslalomu do pobjede, prve u Svjetskom kupu od Kicbila prošle godine, došao je u vremenu dva minuta, 26 sekundi i 87 stotinki.

On je za četiri stotinke bio brži od drugoplasiranog Austrijanca Marsela Hiršera, koji je drugim mjestom obezbijedio mali kristalni globus u veleslalomu.

To je njegov šesti mali pehar u veleslalomu, čime se izjednačio sa učinkom u slalomu, gdje je takođe već obezbijedio trofej.

Posljednje mjesto na podijimu zauzeo je Francuz Tomas Fanara sa 39 stotinki zaostatka za Kristofersenom.

Na četvrtom mjestu završio je Aleksis Panturo, dok je peto mesto zauzeo Slovenac Žan Kranjec.

Hiršer je trofej u veleslalomu obezbijedio sa 620 bodova i ima 218 više od Kristofersena.

U generalnom plasmanu Hiršer ima 1.408 bodova.

Panturo je drugi sa 918, a treći Kristofersen sa 808 bodova.