[ Izvor: Mina, Objavila: M.M.Lj. ]

17. 02. 2019. 17:30 >> 17:00

SVJETSKO PRVENSTVO

Hiršeru zlato u slalomu

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju u slalomu posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u švedskom Oreu.

Hiršer je bio vodeći i poslije orve vožnje, a do prvog zlatnog odličja u Oreu došao je u ukupnom vremenu dva minuta, pet sekundi i 86 stotinki.

To je njegovo sedmo svjetsko zlato, a treće u slalomu.

Najbolji je u toj disciplini bio i u Šladmingu 2013. i Sankt Moricu 2017. godine.

Sa sedam zlatnih medalja na šampionatima svijeta izjednačio je rekord Austrijanca Tonija Zajlera.

Fantastično izdanje Austrijanca upotpunili su drugoplasirani Mihael Mat i Marko Švarc, koji je osvojio treće mejsto.

Mat je imao zaostatak od 65, a Švarc 76 stotih djelova sekunde.

Francuz Aleksi Pantiro, koji je poslije prve vožnje bio na drugoj poziciji iza Hiršera, pogriješio je i završio na četvrtom mjestu.

Crnogorski skijaš Eldar Salihović nije završio prvu vožnju.