04. 12. 2019. 08:33 >> 16:30
17

DRAMATIČNO

Velika pobjeda Lavica protiv Rumunije (27:26)

Dramatično sportsko jutro! Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore, u utakmici četvrtog kola C grupe Svjetskog prvenstva u Japanu, pobijedila je selekciju Rumunije rezultatom (27:26).

Iako su imale i četiri gola minusa, mnogo problema da zaustave najbolju igračicu svijeta Kristinu Neagu, veliki broj izgubljenih lopti i pogođenih okvira gola, ''lavice'' su još jednom pokazale zbog čega nose taj epitet.

I Rumunija je u seriji našeg tima, Crna Gora sa maksimalnih osam bodova dočekuje duel posljednjeg kola grupne faze protiv Španije, u kome je ulog prvo mjesto i veći broj bodova za prenos u glavnu rundu. Bez obzira na ishod tog duela, naše djevojke u glavnu rundu prenose dva boda.

Izabranice selektora Pera Johansona do pobjede došle su zahvaljujući velikom preokretu sredinom drugog poluvremena i seriji od osam postignutih i samo jednom primljenom golu.

Rumunija je u 41. minutu imala prednost od četiri gola (20:16), ali je nakon tajm-auta Johansona uslijedila serija crnogorske selekcije za potpuni preokret i vođstvo od 24:21 u 52. minutu.

Pogotkom Jovanke Radičević, tri i po minuta prije kraja Crna Gora je povela 26:23, ali je Rumunija sa dva uzastopna gola smanjila na 26:25 i imala napad za izjednačenje.

Potpuni povratak spriječila je Marina Rajčić i odbranila zicer, uslijedio je pogodak Jelene Despotović za vođstvo od 27:25, pobjedu i veliko slavlje koje je uslijedilo u Kumamotu.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Jovanka Radičević sedam, Milena Raičević je postigla pet, Đurđina Jauković četiri, a gol manje Katarina Bulatović.

U rumunskoj selekciji najbolja je bila Kristina Neagu sa 11 golova, ali je posljednjih 15 minuta, zahvaljujući odličnoj igri u odbrani Radičević, bila potpuno isključena iz igre.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u petak u sedam sati, igrati sa Španijom.