14. 11. 2020. 19:38 >> 20:07

SAVLADALE VLČEU

Teška pobjeda "plavih", korak ka drugoj fazi

Rukometašice Budućnosti ostvarile su drugu pobjedu u DELO EHF Ligi šampiona ove sezone. Izabranice Dragana Adžića savladale su Ramniku Vlčeu 29:28 (15:14) u utakmici osmog kola grupe B.

U dosadašnjem dijelu sezone, „plave“ su savladale i Borusiju Dortmund, upisale remi i doživjele tri remija. Rumunski tim je bez bodova nakon pet odigranih mečeva.

Pobjedom protiv Ramniku Vlčee koja je direktni konkurent u borbi za plasman u narednu fazu takmičenja, naše šampionke su napravile veliki korak ka ostvarenju tog cilja.

„Plave“ su utakmicu otvorile golovima Vukčević i Pino, a već u 12. minutu stigle do značajnije prednosti (6:2), nakon što je pogodila Lekić.

Do rekordne prednosti u prvom poluvremenu, naše šampionke stigle su u 18. minutu kada je prvi put mrežu protivnica zatresla Grbić za 9:4.

Ista razlika bila je i u 23. minutu kada je drugi put na meču pogodila Vukčević (13:8), ali je uslijedio period bolje igre rumunskog tima koji je napravio seriju 5:1 i prišao na samo gol zaostatka (14:13) u 29. minutu.

Nakon izjednačenja (14:14), Pino je svojim drugim pogotkom postavila konačan rezultat prvog poluvremena – 15:14.

Vukčević je pogodila na početku drugog poluvremena za 16:14, Lekić svojim četvrtim pogotkom donijela dva razlike u 32. (17:15), ali je Ramniku Vlčea preokrenula i u 38. minutu prvi put povela na meču – 21:20.

Od tog trenutka igralo se gol za gol, da bi Lekić, te Grbić koja je postigla dva vezana gola, donijele „plus 2“ (28:26) u 53. minutu.

Iako su naše šampionke imale priliku da ranije riješe pitanje pobjednika, ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Vukčević je iz kontre postigla svoj šesti gol za 29:27, četiri i po minuta prije kraja, a Elgaui je smanjila na 29:28, tri minuta prije kraja.

Srpski stručnjak Goran Kurteš, koji je na klupi mijenjao Florentina Peru (zaražen koronavirusom), zatražio je tajm-aut 47 sekundi prije kraja.

Poslije 15 sekundi, Liščevićeva je iznudila isključenje neiskusne Andrijane Popović, da bi nakon prave zabune pred golom loptu nekako dočepala Lopes i pogodila stativu.

Uhvatila ju je Ema Ramusović, čime je stavljena tačka na meč...

Naredni meč u elitnom takmičenju, „plave“ bi trebalo da odigraju 21. novembra u gostima protiv Đera.

BUDUĆNOST – RAMNIKU VLČEA 29:28 (15:14)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Ilijeva, Karbeska (Sjeverna Makedonija). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Ramniku Vlčea 4 (3). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Vlčea 2 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre 1 (šest odbrana), Arenhart (četiri odbrane), Radičević 1, Popović, Džaferović 2, Novović, Marsenić, Pino 3, Maslova 2, Ramusović, Lekić 7, Mehmedović 3 (1), Kadović, Grbić 4, Vukčević 6.

RAMNIKU VLČEA: Batinović (10 odbrana), Ćuka, Trifunović 1, Elgaui 8, Daskalet, Lopes Erero 6, Bukur, Nergord Osterbale 1 (1), Marin, Liščević 6 (2), Rus, Lupei 2, Gonsales Alvares 4.