13. 12. 2021. 16:57 >> 17:10
5

SVJETSKO PRVENSTVO

Crna Gora nemoćna protiv Poljske

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Poljske 33:28, u utakmici posljednjeg, trećeg, kola glavne runde Svjetskog prvenstva u Španiji.

Obje selekcije su ranije izgubile šansu za prolaz u četvrtinale.

"Lavice" su doživjele peti poraz i na kraju zauzele 22. mjesto na prvenstvu.

Naša selekcija se držala do 6:6, na poluvrijeme je oitšla sa sedam golova minuda, da bi Poljakinje na stekle rekordnih 10 razlike (20:10).

U finišu su Brnović i Pavićević ublažile poraz.

Brnović je bila najefikasnija sa šest golova, Malović je postigla pet, Ujkić i Pavičeviće po četiri.

Tok meča:

2. poluvrijeme

Rozjak na startu nastavka, uzvraća Grbić 17:10. Nosek za velikih 19:10. Poljakinje koriste kontru za dvocifrenu prednost 20:10. Malović je sa dva gola smanjila na 20:12, 39.minut.

Balsam nakon kontre vraća plus deset 22:12. Igra se gol za gol 24:16, sredina drugog dijela. Smanjili smo na 26:20, nakon gola Pavićević, 49. minut.

Poljakinje stalno imaju šest-sedam golova prednosti 30:23, 54. minut. Kraj meča, poraz na oproštaju 33:28.

1. poluvrijeme

Po dva gola na obje strane u prvih sedam minuta. Radičević je kod našeg vođstva 3:2 promašila sedmerac, kaznile su to Poljakinje sa tri gola u nizu 5:3.

Malović je prekinula naš niz bez gola 5:4. Drugi gol Ćorović za izjednačenje 5:5. Matiščik za vođstvo Poljske 7:6, sredina prvog dijela. Matuščik sa crte, serija Poljske 4:0 - 10:6, 22. minut. Trošek, nastavlja se niz Poljske 12:6.

Ćorović prekida seriju Poljske 7:0 - 13:7. kraj prvog dijela, Poljska vodi 16:9.