24. 07. 2018. 19:43 >> 22:34
54

PALI U NASTAVKU

"Ajkule" bez medalje, Hrvati u polufinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je od Hrvatske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni. "Ajkule" su se od borbe za medalju oprostile porazom 7:9 (2:1, 2:1, 2:4, 1:3).

Crnogorski vaterpolisti su bolje ušli u meč, prve dvije četvrtine riješili u svoju korist sa po 2:1, a imali su i 5:3. Međutim uslijedila je serija Hrvata od 6:1 koja je i odlučila učesnika polufinala. Hrvatska je u drugom poluvremenu naplatila promašaje iz prvog dijela, kada je našu mrežu nekoliko puta spašavao okvir gola.

Borile su se "Ajkule", ali Hrvatska je nakon odmora krenula silovito. "Barakude" su u finišu treće četvrtine došle do izjendačenja (5:5), da bi pred odlučujuću dionicu rezultat bio 6:6. Nakon toga, naša selekcija je bila u minusu do kraja meča.

Hrvati su se razigrali u napadu, postigli tri vezana gola za 9:6, a među statiovama briljirao je golman Marko Bijač koji je između ostalog odbranio dva zicera sa dva metra, Saši Mišiću i Marku Petkoviću.

Golom Aleksandra Ivovića na nešto više od četiri minuta do kraja meča Crna Gora je vratila kakvu takvu nadu, ali promašaji u finišu meča raspršili su sve snove o nastavku borbe za medljau.

U crnogorskoj selekciji po dva gola postigli su Mlađan Janović, Mako Petković i Aleksandar Ivović, a jedan Vladan Spaić.

Dvostruki strijelac za Hrvatsku bio je Ivan Buljubašić, dok su po gol postigli Anđelo Šetka, Marko Macan, Loren Fatović, Ante Vukićević, Luka Lončar, Maro Joković i Andro Bušlje.

Hrvatska će za mjesto u finalu igrati u četvrtak protiv selekcije Srbije, koja je u prvom četrvtfinalu bila bolja od Mađarske 8:5.

"Ajkule" će se boriti za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi rival biće im Mađarska.

Drugi polufinalni par biće poznat nakon duela Italije i Rusije (20.30), kao i Španije i Grčke (22.00)

TOK MEČA:

4. četvrtina:

Nema više nade za "Ajkule", Hrvatska ide u polufinale, manje od minut je do kraja meča.

Ponovo ne gostimo igrača više, Bijač ovog puta brani šut Janovića.

Bijač brani šut Mišića u napadu sa igračem više, na 3 minuta do kraja.

9:7 Ivović pogađa sa igračem više, na 4.24 do kraja.

Gojković primoran da traži tajm-aut.

9:6 Bušlje sa igračem više, za velikih plus 3, na 4.41 do kraja.

8:6 Joković iz peterca, 5.49 do kraja meča.

Bijač brani šut Mišića iz blizine.

7:6 Lončar dovodi "Barakude" u vođstvo.

"Ajkule" imaju prvi napad, ali Hrvati su se odbranili.

3. četvrtina:

Kraj treće četvrtine, rezultat je izjednačen 6:6.

Lazović brani šut u posljednjoj sekundi, Hrvatska je dobila treću četvrtinu sa 4:2.

Tajm-aut Hrvatske na 6 sekundi do kraja četvrtine.

6:6 Vukićević iz peterca, 1.24 do kraja četvrtine.

5:6 Petković koristi igrača više i donosi novo vođstvo Crnoj Gori.

Gojković je zatražio tajm-aut.

5:5 Hrvati prvi put stižu do izjendačenja, Fatović postiže gol od prečke, na 2.24 do odlaska na mini pauzu.

4:5 Buljubašić postiže gol sa igračem više, iziograna je naša odbrana, 3.38 do kraja dionice.

Nova odbrana Lazovića.

3:5 Janović sa igračem više, 4.56 do kraja četvrtine.

3:4 Smanjuje Macan nakon što je pokupio loptu poslije izblokiranog šuta.

Spaić promašuje stopostotnu priliku, bio je neometran na 2-3 metra od gola.

Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad u trećoj dionici imaju vaterpolisti Crne Gore.

I drugu četvrtinu "Ajkule" su dobile sa 2:1, i sa rezultatom 4:2 ulaze u drugo poluvrijeme.

Na tribinama bazena "Bernat Pikornelj" je srpski selektor Dejan Savić, koji u ovom duelu čeka rivala u polufinalu.

2. četvrtina:

Odbranili smo se u posljednjem napadu i na odmor idemo dva gola vođstva.

Tucak traži tajm-aut na 57 sekundi do kraja prvog poluvremena.

Ponovo Hrvati pogađaju okvir gola iz izgledne situacije, ostaje plus 2 za Crnu Goru.

2:4 Janović pronalazi put do mreže, 2.45 do kraja četvrtine.

2:3 Buljubašić smanjuje u napadu sa igračem više.

Tajm-aut Vladimira Gojkovića, nakon kojeg Crna Gora ima napad s igračem više.

1:3 Marko Petković postiže gol nakon brzog proigravanja poslije faula, 5.37 do kraja poluvremena.

Treći put ne koristimo igrača više, izblokiran udarac Aleksandra Radovića, ali uspijevamo da se odbranimo sa igračem manje.

Hrvatska ima prvi napad u drugoj dionici.

1. četvrtina:

Kraj prvog dijela igre.

Sjajna odbrana Lazovića, brani šut Vrlića sa 3-4 metra.

1:2 Šetka smanjuje sa igračim više, 2.35 do odlaska na mini odmor.

Imali smo sreće, Bušlje pogađa prečku kada smo imali igrača manje.

0:2 Ivović sa igračem više, 4.50 do kraja četvrtine.

0:1 Vladan Spaić trese mrežu nakon kontre, 5.41 do kraja uvodne dionice.

Ne koristimo prvi napad sa igračem više, Radović je promašio, ali i Hrvatska na drugoj strani takođe ne koristi brojčanu prednost.

Utakmica je počela, prvi napad imaju crnogorski vaterpolisti.