S.V.

28. 03. 2024. 19:43 >> 22:04

turnir Regionalne lige

Jadran poražen od Zvezde u Beogradu

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od Crvene zvezde u Beogradu 14:12, drugom kolu završnog turnira Regionalne lige za plasman od prvog do petog mjesta.

U prvom kolu Jadran je pretrpio poraz od Novog Beograda 15:13.

Sve do finiša prvog dijela meča gledan je izjednačen meč.

Tada se domaćin odvojio na plus dva, da bi treću dionicu otvorio serijom 3:0 za plus pet 12:7.

Gardašević je prekinuo seriju Beograđana, ali je Zvezda uoči polsjednjih osam minuta imala sigurnih četiri gola prednosti 13:9.

Novljani su zaprijetili u četvrtoj četvrtini. Kod rezultata 14:11, na tri minuta prije kraja imali su napad sa igračem više. Nijesu ga iskoristili, ali su nedugo zatim izborili peterac.

Radović je na 1.54 do kraja pogodio sa pet metara 14:12 i vratio nadu.

Do kraja, međutim, naš tim nije uspio postigne više nijedan gol, pa je poraz bio neminovan.

Strahinja Gojković, Ivan Nagaev, Danilo Radović i Uroš Vučurović postigli su po dva gola za Jadran.

U pobjedničkom sastavu istakli su se Gavril Subotić i Marko Radović sa po četiri gola.

U drugoj utakmici  splitski Jadran je iznenadio Novi Beograd 14:12.

Posljednji turnir Premijer regionalne lige je na programu sredinom aprila.