- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Hronika
14. 10. 2025.
07:52 >> 07:52
Ulcinjanin vozio pod dejstvom pet droga, u stanu pronađeno oružje i narkotici
Prilikom kontrole u Ulcinju, kod A.G. (25) pronađeni su marihuana i hašiš, a testiranjem je utvrđeno prisustvo pet različitih droga u organizmu. Pretresom stana pronađene su i dvije puške i pištolj, saopšteno je iz Uprave policije.
Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“, Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, u okviru planskih aktivnosti u borbi protiv zloupotrebe narkotika, zaustavili su i kontrolisali putničko motorno vozilo marke „Audi“ ulcinjskih registarskih oznaka, kojim je upravljao A.G. (25) iz Ulcinja.
„Kod njega je ovom prilikom pronađeno manje pakovanje sa sadržajem materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana i manje pakovanje sa sadržajem opojne droge hašiš“, navodi se u saopštenju.
A.G. je testiran na prisustvo psihoaktivnih supstanci, pri čemu je utvrđeno da je vozilom upravljao pod dejstvom pet vrsta droga.
On je uhapšen zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
„Sa cjelokupnim događajem je upoznat tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, po čijem su nalogu preduzete dalje mjere i radnje. Pribavljena je naredba za pretres stana i drugih prostorija koje koristi ovo lice“, navode iz policije.
Pretresom su pronađeni i oduzeti manja količina opojne droge marihuana, dvije lovačke puške i pištolj marke CZ.
„Oružje je oduzeto iz preventivnih razloga i biće predmet odgovarajućeg postupka“, saopštili su iz Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj.
Protiv A.G. je, osim saobraćajnog prekršaja, podnijeta i prekršajna prijava po Zakonu o sprečavanju zloupotrebe droga.
Коментари0
Остави коментар