Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

K. R.

28. 10. 2025. 09:57 >> 10:38
5

Uhapšeno osam osoba zbog napada i govora mržnje

Podgorička policija uhapsila je osam osoba zbog krivičnih djela i prekršaja sa elementima nacionalne i vjerske mržnje i nasilja, dok je prema stranim državljanima u Podgorici juče preduzeto 55 mjera. Uprava policije najavila je da će javna mjesta biti snimana kamerama i dronovima radi dokumentovanja nezakonitih aktivnosti.

Kako navode u saopštenju, policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica identifikovali su i uhapsili osam osoba osumnjičenih za širenje govora mržnje, nasilničko ponašanje i narušavanje javnog reda i mira.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, P.M. (35) iz Podgorice uhapšen je zbog sumnje da je putem društvenih mreža Instagram i Facebook objavio prijeteće i uvredljive poruke usmjerene prema turskim državljanima sa boravkom u Crnoj Gori, kojima se podstiče nacionalna i vjerska mržnja.

Zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje na štetu tri turska državljanina, uhapšeni su B.S. (26), F.Đ. (25) i M.P. (31) iz Podgorice.

“Oni su, kako se sumnja, 27. oktobra u naselju Zabjelo fizički napali turske državljane, zadajući im udarce šakama, nogama i palicama. U vozilu osumnjičenih pronađene su i oduzete baklje i fantomke”, navodi se u saopštenju.

Policija je privela i T.B. (24), B.B. (22) i F.J. (18), koji su, kako se sumnja, u istom naselju fizički napali jednog turskog državljanina, dok je V.D. (27) priveden zbog prekršaja protiv javnog reda i mira počinjenih na štetu dva državljanina Azerbejdžana.

“On je, na javnom mjestu, fizički napao oštećena lica, prema kojima se prethodno drsko ponašao, grubo ih vrijeđao i omalovažavao”, naveli su iz Uprave policije.

Iz te institucije poručuju da će svako nezakonito ponašanje biti procesuirano bez selektivnosti, te pozivaju građane da se uzdrže od nasilja.

“Organi za sprovođenje zakona preduzimaće sve mjere radi očuvanja javnog reda i mira, sprječavanja krivičnih djela i zaštite bezbjednosti države”, istakli su iz policije.

Uprava policije najavila je da će javna okupljanja i kretanja građana u grupama koja mogu biti povezana sa prethodnim incidentima biti dokumentovana kamerama, mobilnim uređajima i dronovima, radi nadzora i zaštite lične i imovinske sigurnosti svih građana.

Takođe, saopštavaju da se nastavljaju pojačane mjere kontrole prema stranim državljanima koji borave u Crnoj Gori.

“Tokom jučerašnjeg dana inspektori za strance sproveli su 55 mjera – izdato je 30 prekršajnih naloga, dva lica su protjerana, a trojici stranaca je otkazan boravak”, navode iz Uprave policije.

Zaključuju da će ove aktivnosti predstavljati kontinuiranu praksu, te da će strani državljani koji počine krivična djela biti procesuirani, a oni koji nezakonito borave na teritoriji Crne Gore – protjerani u skladu sa zakonom.

 

Пратите нас на

Коментари5

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније