- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Hronika
24. 11. 2025.
13:50 >> 13:50
Za vikend uhapšeno 56 vozača, isto toliko saobraćajnih nezgoda
Tokom prethodnog vikenda na crnogorskim putevima evidentirano je 56 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dva lica smrtno stradala, dok su četiri lica zadobila teške, a 13 lica lake tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije.
"U istom periodu, pripadnici saobraćajne policije su u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 142 prekršajne prijave, izdali 1.257 prekršajnih naloga, privremeno oduzeli 21 par registarskih oznaka i isto toliko vozila isključili iz saobraćaja", navodi se u saopštenju UP
Slobode je lišeno 56 vozača, od kojih 34 zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, zatim 19 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju i tri vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
"Od ukupnog broja 16 vozača lišeno je slobode u Podgorici, po šest u Nikšiću i Baru, pet u Kotoru, i po četiri u Danilovgradu i Bijelom Polju. Uprava policije apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise i na taj način doprinesu, kako ličnoj, tako i bezbjednosti drugih učesnika u saobraćaju", kazali su iz UP.
Коментари0
Остави коментар