- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Nauka i tehnologija
02. 11. 2025.
20:39 >> 20:41
Čitaj mi:
Indija uspješno postavila u orbitu telekomunikacioni satelit
Indija je danas uspješno postavila svoj najteži telekomunikacioni satelit u orbitu, saopštila je Indijska svemirska agencija (ISRO).
„Satelit je uspješno postavljen u orbitu“, rekao je šef ISRO-a V. Narajanan, uz aplauz naučnika i tehničara u Svemirskom centru Sriharikota, na istoku Indije.
Satelit CMS-03, težak 4,4 tone i dizajniran za telekomunikacije iznad indijske teritorije, lansiran je u svemir raketom LVM3-M5, kojoj je to bio prvi let.
Ova dvostepena raketa je poboljšana verzija one koja je u avgustu 2023. godine poslala sondu, takođe indijskog dizajna, na površinu Mjeseca.
Prije Indije, samo su Rusija, Sjedinjene Američke Države i Kina uspjele da lansiraju i spuste letjelicu na površinu Mjeseca.
Današnje lansiranje telekomu
Коментари0
Остави коментар