- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
24. 11. 2020.
23:02 >> 23:16
LIGA ŠAMPIONA
Barsa i Juve potvrdili osminu finala
Fudbaleri Barselone plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Kijevu pobijedili Dinamo sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe G.
Barselona je povela u 52. minutu golom Seržinja Desta, a zatim je dva gola postigao Martin Brejtvejt u 57. minutu i 72. minutu kada je bio precizan iz penala. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.
U drugoj utakmici u toj grupi Juventus je na svom terenu pobijedio Ferencvaroš sa 2:1.
Na stadionu u Torinu poveo je Ferencvaroš golom Mirta Uzunija u 19. minutu, a izjednačio je Kristijano Ronaldo u 39. Pobjedu crno-bijelima doneo je Alvaro Morata golom u drugom minutu nadoknade vremena.
Barselona i Juventus prošli su u osminu finala, dva kola prije kraja grupne faze.
Barselona je prva na tabeli sve četiri pobjede i 12 bodova, Juventus je drugi sa devet bodova, a Dinamo i Ferencvaroš imaju po bod.
U petom kolu, 2. decembra, Barselona će igrati na gostujućem terenu protiv Ferencvaroša, a Juventus će dočekati Dinamo iz Kijeva.
Pobjede u F grupi ostvarili su fudbaleri Borusije i Lacija.
Borusija je u Dortmundu savladala Briž 3:0, dok je Lacio u Rimu slavio protiv Zenita iz Sankt Petersburga.
U H grupi Mančester junajted je savladao Bašakšehir 4:1, dok je Pari Sen Žermen slavio protiv Lajpciga 1:0 I ostao u trci za osminu finala.
Mečevi u grupama A, B, C i D na programu su sjutra. Sastaće se:
Grupa A
Atletiko Madrid – Lokomotiva (21.00)
Bajern – Salcburg (21.00)
Grupa B
Borusija Menhengladbah – Šahtjor (18.55)
Inter – Real (21.00)
Grupa C
Olimpijakos – Mančester siti (18.55)
Marsej – Porto (21.00)
Grupa D
Ajaks – Mitjiland (21.00)
Liverpul – Atalanta (21.00)
Коментари0
Остави коментар