REMI SA ITALIJOM

"Sokoli" nadigrali "Azure", ali podijelili bodove na kraju

Mlada reprezentacija Crne Gore remizirala je sa vršnjacima iz Italije 1:1.

Odličan meč su odigrali naši mladi fudbaleri i pokazali da imamo sjajnu budućnost u fudbalu.

Italija je bila bez ideja, nisu stvorili akciju za 90 minuta igre, a gol su postigli spletom srećnih okolnosti.

Naši momci su bili agresiviniji, igrali su disciplinovano i zaslužili su aplauze na stadionu pod Goricom.

Sjajno prvo poluvrijeme ekipe Miodraga Vukotića.

Konkretnija igra naše U21 reprezentacije u prvih 45 minuta u odnosu na vršnjake iz Italije.

Nikola Janjić, vezni fudbaler Sutjeske je bio odličan, sjajno se kretao, pokrivao veliki dio terena, a i prvi je ozbiljnije zaprijetio golmanu Marku Karnesekiju, ali je šut prošao tik pored stative.

Odlični u prvom poluvremenu i tandem Nikola Krstović-Marko Rakonjac.

Fudbaler Dunajska Strede je dosta problema zadavao desnoj odbrambenoj strani "Azura".

Na kraju i napadač Čukaričkog, Marko Rakonjac je pokazao zašto je na met više klubova upravo iz Serije A (konkretno Udineze se najviše interesuje za mladog Bjelopoljca).

On je svoj golgeterski potencijal pokazao u 37. minutu kada je nakon slobodnog udarca koji je izveo Krstović odlično reagovao i savladao Karnesekija.

Već u idućem napadu mogli smo do 2:0, Krstović je ponovo probio, dodao loptu Rakonjcu koji je htio da je proslijedi Ivanu Vukčeviću, ali se nisu najbolje snašli.

Nažalost, jer su Azuri samo minut kasnije poravnali rezultat.

Samuele Rići je dobro uhvatio jendu odbijenu loptu i savladao našeg Nikolu Ivezića.

I na početku drugog poluvremena sjajan i borben pristup naših momaka.

Krstović je ponovo bio u centru pažnje sjajnim zalaganjem na obije strane terena.

Upravo je fudbaler Dunajske Strede prvi zaprijetio u nastavku kada je ponovo imao odličan prodor i ubacio loptu u peterac, ali niko od naših nije uspio da se izbori za poziciju i loptu sprovede u mrežu.

Dobra igra i bekova "sokola" Danila Pešukića i Andrije Ražnatovića koji su se sjajno ubacivali u napadu.

Italijani su prvi put zaprijetili nakon kornera u 85. minutu, ali je štoper Kremonezea Kaleb Okoli promašio praktično prazan gol sa tri metra.

Do kraja utakmice, iako je Italijanima pobjea bila potrebnija, naši momci su probali par puta iz kontri da ugroze gol Karnesekija, ali falilo je na kraju i malo snage.