28. 05. 2022. 23:33 >> 00:02
1

LIVE BLOG

Real je šampion Evrope: Vinicijus pogodio, Kurtoa sve branio

Fudbaleri Real Madrida osvojilu su 14. titulu Lige šampiona pošto su u finalu Lige šampiona slavili protiv Liverpula sa 1:0.

Jedini gol viđen je u 59. minutu, kada je Vinicijus Žunior dobro ispratio akciju Reala, i jednu oštru rezanu loptu Valverdea, sproveo u mrežu.

Utakmica je kasnila 36 minuta zbog, po svemu sudeći, loše organizacije domaćina.

Neki navijači su ušli bez karte, drugi su ostali sa kartama ispred, reagovala je i policija, korišćen suzavac i biber sprej...

Odlaganje meča je očigledno unijelo nervozu u oba tabora, pa se prvih 15 minuta "opipavao puls" protivnika.

Nakon toga, Liverpul preuzima inicijativu, a najbolju priliku su imali Salah i Mane, ali je oba puta sjajno odbranio, bez sumnje, najbolji pojedinac meča Tibo Kurtoa.

Pogotovo se Belgijanac proslavio kod udarca Manea, gdje je uspio da odbrani, i uz malu pomoć stative sačuva mrežu.

Na samom kraju poluvremena Real Madrid je uspio da se trgne, čak i da bude konkretniji, a Karim Benzema je uspio da zatrese mrežu Alisona, ali gol je nakon reakcije VAR-a poništen zbog ofsajda (opšti utisak da je sporna odluka u pitanju).

U drugom poluvremenu ponovo i jedni i drugi igraju oprezno, ali bez veće prilike, sve do 59. minuta.

Urugvajski fudbaler, Federiko Valverde, je dobio loptu na desnoj strani, i odlučio se za prodor iz kojeg je poslao brzo loptu po zemlji (nešto između šuta i centaršuta). Na drugoj strani stojao je Vinicijus kojem nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjeni dio mreže.

Krenuo je Liverpul da napada gol Reala u želji da poravna rezultat, ali Kurtoa je jednostavno noćas bio nesavladiv.

Dvije, tri odbrane, pogotovo Salahu će da uđu u anale Lige šampiona.

Kako se meč odmicao mogli su Madriđani u par prilika i da ranije zaključe utakmicu, ali nijesu bili inspirativni u kontrama.

Na kraju 14. titula ide na Santjago Bernabeo, i dugo će trebati da prođe da se iko primakne klubu, koji s pravom nosi nadimak "kraljevski".

TOK MEČA:

95. minut

KRAJ!!!!

Real je je po 14. put prvak Evrope!!!!

93. minut

Karlo Anćeloti je iskusno ostavio izmjene za kraj meča. Rorigo mijenja strijelca jedinog gola Vinicijusa.

90. minut

Utakmica je produžena za 5 minuta.

89. minut

Druga izmjena za Real. Sebaljos je zamijenio Modrića.

85. minut

Prva izmjena Anćelotija. Umjesto Valverdea, na teren je ušao Kamavinga.

83. minut

Real je mogao sve da završi. Imali su fudbaleri španskog prvaka kontru 3 na 1, ali Benzema nije dobro dodao do Vinicijusa, pa je do lopte stigao prvi Alison.

82. minut

I opet Kurtoa!!!

Sve je što treba odradio Mohamd Salah. OSlobodio se svog čuvara i pucao, ali Belgijanac je "začarao" mrežu Reala noćas.

80. minut

Ponovo Kurtoa. Serija kratkih pasova fudbalera Liverpula, iz koje je Žota uspio da skrene loptu, ali Belgijanac je i ovo odbranio.

76. minut

Nova zamjena Liverpula.

Jirgen Klop sve karte daje u napad, umjesto

Tijaga Alkantare u igru je ušao Roberto Firmino.

69. minut

Nova prilika za Liverpul Žota je u visokom luku prebacio na drugu stativu, ali Salah nije bio precizan.

67. minut

Član britanskog parlamenta iz redova Laburista Ijan Bajrn, oglasio se povodom organizacije samog meča.

On je kazao da mu je ulazak na stadion jedna od najgorih iskustava u životu, i prozvao je organizatore i redare da su rizikovali ljudske živote.

65. minut

Izmjena u ekipi Jirgena Klopa. Diogo Žota mijenja Luisa Dijasa.

63. minut

Šansa za Liverpul. Mo Salah je dao kratak for a onda uputio dobar šut, ali Kurtoa noćas sve brani.

61. minut

Žuti karton za Fabinja. BRazilski fudbaler je oštro startovao nad Valverdeom, i Klemen mu je pokazao karton.

59. minut

GOOOOOOOOL Real vodi 1:0.

Vinicijus dovodio Madriđane u prednost.  Sjajno je po desnoj strani prošao Valverde, koji je uputio nisku "rezanu" loptu, koju je Brazilac sačekao na drugoj stativi i pogodio za oduševljenje navijača Reala.

Gol Vinicijusa možete vidjeti na linku OVDJE.

51. minut

Prvih šest minuta drugog poluvremena podsjećaju na uvodne minute prvo djela igre.

Osjeća se da su oba tima svjesna težine utakmice.

Tokom poluvremena na društvenim mrežama se može vidjeti još snimaka i fotografija ispred Sen Denija, zbog čega je meč bio odložen.

Policija je koristila suzavac, a navodno je veliki broj navijača sa kartama ostao ispred stadiona.

45. minut - KRAJ POLUVREMENA

Nakon prvih 45 minuta nema golova na stadionu "Francuska". Nakon početnih 15 minuta odmjeravanja snaga, Liverpul je preuzeo inicijativu.

Imali su svoje prilike prije svih Mane, kojeg su Kurtoa i stativa spriječili da zatrese mrežu.

Real se pri kraju oslobodio pritiska, i probali su najviše preko Vinicijusa.

Na kraju Benzema je uspio da savlada Alisona, nakon pravog karambola u petercu Liverpula, ali gol je poništen zbog ofsajda.

42. minut

Kakva prilika za Real preko Karima Benzeme. Fudbaler Reala je primio loptu sa desne strane, i nakon serije driblinga je probao da doda loptu.

Zatim je uslijedio pravi karambol u petercu, jer su loptu dirali Konate, Alison i Fabinjo, ona se vratila do Benzeme koji je pogodio gol.

VAR provjera je trajala punih 2 minuta, ali na kraju je ipak odlučeno da je Francuz bio i nedozvoljenoj poziciji.

Cijelu situaciju možete da pogledate na linku OVDJE.

40. minut

Robertson je dodao za Manea, a Senegalac je uspio iz teške situacije da izbori korner.

Nakon prekida lopta je došla na nekih 30 metara kod kapitena Hendersona, koji je uputio pravu "bombu" ka golu, ali je ipak bio neprecizan.

36. minut

Serija dobrih driblinga Vinicijusa u šesnaesterci Liverpula, od svega korner za "kraljevski" klub.

33. minut

Alekasander Arnold je ponovo ubacio loptu u šesnaesterac Reala, gdje je Salah uspio da uhvati loptu glavom, ali udarac pravo u Kurtou.

29. minut

Fudbaleri Liverpula su postavljeni dosta visoko, pa Madriđani probaju da u kontrama pronađu, prije svih Vinicijusa.

Za sada im to ne polazi za rukom.

24. minut

Fudbaleri Reala probaju da se oslobode pritstka.

Vinicijus je probao lob udarcem da prevari Alisona, ali golman Liverpula je bio siguran.

20. minut

Nasvalja se pritisak ekipe Jirgena Klopa.

Sadio Mane je primio loptu, i uspio driblingom da se oslobodi čak trojice fudbalera Reala i da šutira. Kurtoa je odbranio sjajnom paradom, a lopta je nakon toga pogodila stativu.

Najveću priliku do sada na utakmici možete pogledati na linku OVDJE.

17. minut

Ponovo prilika za Liverpul i opet za Salaha.

Ovoga puta Mane je uspio fino da se izbori za poziciju, odakle je pronašao svog saigrača, koji je pucao jako, ali po sredini gola i pravo u golmana Reala. Lak posao za Kurtou.

15. minut

Prva prilika na meču za fudbalere Liverpula. Aleksandar Arnold je probio po desnoj strani i ubacio loptu po zemlji, Mohamed Salah je uspio da šutira iz teške prilike, ali Tibo Kurtoa je sjajno odbranio.

10. minut

Sadio Mane je dobro probio po desnoj strani i probao je da vrati do Mohameda Salaha, ali podignuta zastavica - Senegalac se našao u ofsajdu

7. minut

Dinamičan početak, ali bez pravih prilika na obije strane.

Real na početku utakmice pretežno napada po desenoj strani gdje se nalazi urugvajski reprezentativac Federiko Valverde.

3. minut

Početan presing Liverpula.

Ekipa Jirgena Klopa radi svoj čuveni vertikalni visoki presing "gegenpressing".

1. Minut

Utakmica konačno počela nakon 36 minuta kašnjenja zbog problema sa organizacijom.

Fudbaleri Liverpula su izveli početni udarac.

21:33

Utakmica konačno treba da počne, nakon uvodne ceremonije.

21:12

Na društvenim mrežama se pojavio snimak navijača Liverpula koji preskaču ogradu.

Navodno dosta njih je probalo bez karte da uđe na stadion.

21:09

Utakmica je ponovo odložena.

Novi početak zakazan za 21:30.

21:06

I navijači Real Madrida prave feštu na tribinama.

Meč i dalje kasni, a organizatori i UEFA ne daju više informacija.

21:00

Utakmica možda kasni, ali to ne smeta navijačima da naprave sjajnu atmosferu.

Stadionom "Francuska" odliježe himna "You'll Never Walk Alone".

20:51

Cijelu situaciju otežao je i štrajk željeznice, pa tako vozovi koji su trebali da idu ka Sen Denija nisu bili u funkciji, što je dodatno otežalo saobračaj.

To je prouzrokovalo i kašnjenje autobusa sa fudbalerima Liverpula.

20:50

Početak utakmice je odložen 15 minuta.

Organizatori su rekli da je u pitanju manje odlaganje zbog bezbjednosnih razloga.

Navijači i dalje ulaze na stadion.

20:45

I fudbaleri "kraljevskog kluba" su istrčali na travnjak "Francuske"

20:44

Fudbaleri Liverpula izašli na posljednje zagrijavajenje

20:35

Trent Arnodl Aleksander je najmlađi fudbaler koji je starter na čak tri finala Lige šampiona.

Sjajni desni bek ima tek 23 godine.

20:30

Legendarni fudbaler Liverpula Ser Keni Dagliš, položio je vijenac na terenu povodom stradanja 39 navijača na finalu Lige šampiona između Liverpula i Juventusa koje se igralo na Hejselu u Belgiji.

Sjutra je tačno 37 godina od tog nemilog događaja.

20:20

Utakmicu sudi francuski sudija Kleman Turpin.

On je već dva puta sudio na stadionu "Francuska" u dva finala francuskog kupa, a prošle godine je bio glavni sudija na finalu Lige Evrope između Mančester junajteda i Viljareala.

Sudio je ove sezone meč Čelsi-Real Madrid (1:3), ali i nokaut fazu kvalifikacija za Mundijal u Kataru između Italije i Sjeverne Makedonije (0:1).

Ove sezone je na šest mečeva Lige šampiona podijelio četiri crvena kartona.

20:15

I Real će moći da računa na podršku svojih navijača kojih ima vidno manje od Liverpulovih, ali je strastvena podrška zagarantovana.

20:10

U Parizu se po porjenama organizatora nalazi preko 60.000 navijača Liverpula

20:05

I Klop objavio starnih 11. Liverpul će a počne utakmicu sa vjerovatno najjačom postavom.

Golman: Alison

Odbrana: Aleksander Arnold, Van Dajk, Konate, Robertson

Sredina: Fabinjo, Tiago, Henderson

Napad: Salah, Dias, Mane

Jedine dileme su bila da li će startovati Žota ili Dias i Konate ili Matip, ali njemački trener je dao šansu Kolumbijcu i Francuzu.

Navijače Liverpula raduje i to što su Tiago Alkantara i Fabinjo uspjeli da se oporave.

20:00

Ranije danas, trener Liverpula, Jirgen Klop se žalio na sviješe mijenjane busenove trave.

Po njegovom mišljenu takva situacija ne odgovara ni jednoj ekipi.

19:55

Fudbaleri Liverpula su takođe došli na stadion

19:45

Fudbaleri Reala stižu na Sen Deni

19:35 Anćeloti prvi otvorio karte - Bez iznenađenja u startnih 11

Trener Real Madrida Karlo Anćeloti prvi je otkrio startnu ekipu. Kao i protiv Sitija meč startuju

Golman: Tibo Kurtoa

Odbrana: Karvahal, Militao, Alaba, Mendi

Sredina: Modrić, Kros, Kazemiro, Valverde, Vinisijus Jr.

Napad: Karim Benzema

U odnosu na polufinale sa Sitijem, samo je David Alaba umjesto Naća u zadnjoj liniji.  Formacijski bi ovo grubo trebala da bude 4-5-1, s tim što će dosta zavisiti od pozicije Modrića, da li će igrati na svojoj prirodnoj poziciji ili bliže Benzemi.

19:30

Do sada dvije ekipe su se sastale osam puta u najelitnijem takmičenju.  Real je slavio četiri puta, Liverpul tri, dok je samo jedan meč završen neriješeno.

Ovo je treću put da dvije ekipe igraju u samim finalima, i tu obije ekipe imaju po jedan trijumf.

Detaljnije o svim duelima dva kluba možete pročitati ovdje.

19:00

Liverpul i Real Madrid stavljaju tačku na 67. izdanje najelitinijeg evropskog fudbalskog takmičenja Lige šampiona.

Hoće li sedma titula stići na Enfild, ili će Santjago Bernabeo morati da pravi mjesto za 14. trofej znaće se nakon utakmice na Sen Deniju.

Liverpul je bio u "grupi smrti" zajedno sa Atletiko Madridom, Milanom i Portom i završio je kao prvi sa maksimalnim učinkom i svih šest pobjeda.

U eliminacionoj fazi opšti utisak je da se "crvenima" otvorio put. Nakon Intera i Benfike, u polufinalu su igrali sa najprijatnijim iznenađenjem Viljarealom, koji je je ranije "uzeo skalpove" Juventusu i Bajern Minhenu, kojeg su u sjajnom dvomeču ipak na kraju savladali u oba meča.

Real je sa druge strane bio prvi u grupi sa Interom, Šerifom i Šahtjorom. Ipak je taj dio obilježio nevjerovatan poraz na svom terenu od ekipe Šerifa.

U eliminacionoj fazi, "kraljevski" klub je pokazao da ima devet života. PSŽ, Čelsi, Mančester siti, svaku put se činilo da je ekipa Karla Anćelotija "na konopcima", ali su svaki put uspjeli da se uzdingu, najviše zahvaljujući sjajnom Karimu Benzemi.