О.З. [ Mina ]

20. 11. 2022. 16:53   >>  21:09 1

PRIJATELjSKI MEČ

Poraz "sokola" u Ljubljani, poništen gol i promašen jedanaesterac

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije 0:1 (0:1) u prijateljskom meču u Ljubljani.

Pobjednika duela odlučio je pogodak Mihe Zajca u 42. minutu.

Zajc je iskoristio odličnu asistenciju Benjamina Šeška i efektno, petom iz peterca, savladao crnogorskog golmana Matiju Šarkića.

Najbolju priliku da poravna rezultat imao je Stefan Savić u 87. minutu, ali je njegov šut sa 11 metara završio na stativi.

Vođstvu domaćina prethodio je nepriznati pogodak Stefana Mugoše u 27. minutu.

Lopta je, nakon što se odbila od prečke, prešla gol liniju, ali to nijesu vidjele austrijske sudije, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Mugoša je bio u šansi i u 31. minutu, nakon efektnog driblinga i šuta iskosa, ali je slovenački golman Jan Oblak bio siguran.

Odlično je i intervenisao i nakon pokušaja Nikole Krstovića i Dušana Bakića.

Priliku da se upišu u strijelce imali su i Adam Čerin i Andraž Šporar, ali je Šarkić odlično intervenisao.

Slovenija je upisala drugi trijumf u trećem međusobnom duelu.

Prvi meč odigran je u avgustu 2008. godine u Podgorici i završen je 1:1, dok je u drugom uspješnija bila selekcija Slovenije i slavila 2:0.

TOK MEČA:

90+3' Kraj meča, poraz Crne Gore u Ljubljani.

90+3' Milović u finišu dobija šansu, mijenja Jovovića.

86' Ogromna propuštena šansa za Crnu Goru.

Stefan Savić je promašio penal. Nije uspio sa 11 metara da savlada klupskog kolegu Oblaka, koji je pogodio stranu, ali lopta je pogodila stativu.

85' Velika prilika za Crnu Goru- Bakić je šutirao, a Oblak pokazao zašto je jedan od najboljih golmana planete.

77' Kapiten Savić odlazi na klupu, umjesto njega u odbrani je štoper Dečića Marko Tući.

75' Vukčević se izborio za prosti da centrira, a Oblak nije dozvolio da lopta dođe do Krstovića.

74' Šćekić je zaradio žuti karton nakon grubog starta.

66' Nova promjena u timu "sokola". Mugoša je napustio teren, Radunović je u igri.

63' Mugoša je pokušao iz loše pozivije, lopta ide daleko iznad gola.

62' Gužva pred našim golom nakon kornera Slovenije, ali lopta završava kod golmana Šarkića.

59' Dvostruka izmjena u selekciji Crne Gore. Šćekić umjesto Erakovića, Vukčević umjesto Lončara.

55' Krstović se izborio za loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac domaćina, uoutio oštru loptu, koja nije ličila ni na šut ni na dodavanje.

51' Opasno pred golom Šarkića. Šporar je bio u izglednoj situaciji, ali golman crnogorske selekcije bio je fobro postavljen.

49' Pokušaj Krstovića, odbrana Oblaka.

46' Već na startu nastvka Mugoša je zaprijetio nakon centaršuta Jovovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Jedna izmjena u našem timu. Dušan Bakić je zamijenio Adama Marušića.

Slovenija je bila nadmoćna na početku meča, a prvih 45 minuta bila bi potpuno drugačija da nije bilo velikog previda sudija. Mugoša je postigao gol od prečke, ali sudije nisu vidjele da je lopta prešla gol liniju.

U finišu poluvremena Slovenci su iz kontre kaznili loš korner Crne Gore i na pauzu idu sa prednošću.

45+1' Kraj prvog poluvremena, nije bilo vremena za reakciju Crne Gore nakon primljenog gola.

42' Slovenija vodi 1:0.

Dobra kontra domaćih nakon loše izvedenog kornera Savićevića. Seško je istrčao po lijevoj strani i u petercu našao Zajca, kojem nije bilo teško da smjesti loptu u mrežu.

35' Odličan udarac Čerina po zemlju, ali Šarkić se ispružio i sačuvao mrežu.

30' Mugoša se dobro oslobodio čuvara u šesnaestercu i šutirao, ali Oblak odlično interveniše.

28' Velika greška arbitara. Nakon centaršuta Savićevića, Mugoša je pogodio prečku a lopta se odbila iza gol linije.

Sudije nisu pokazale na centar, a veliki protesti "Sokola" nisu urodili plodom.

27' Prvi žuti karton na meču. Zaradio ga je slovenački reprezentativac Čerin.

24' Prvo uzbuđenje pred golom Slovenije. Krstović je na desnoj strani proigrao Jovovića, a lopta je nakon njegovog centaršuta došla do Savićevića koji je volej udarcem šalje preko gola.

20' "Sokoli" traže šansu iz kontri i polukontri, ali Slovenci ih zaustavljaju prije kaznenog prostora.

15' Šarkić ponovo na dobrom mjestu nakon centaršuta sa desne strane.

12' Prilika za Sloveniju, Verbič je uputio šut sa distance.

10' Dva kornera u dva minuta za Sloveniju i prva uzbuđenja pred našim golom. Prvo je Šarkić odbio loptu nakon centaršuta da bi novim ubacivanjima domaći testrali našu odbranu.

12' Nova opasnost za gol Šarkića, ali srećom niko nije bio na drugoj stativi nakon ubacivanja Šporara.

5' Uvodni minuti meča bez uzbuđenja. Slovenija ima inicijativu, ali za sada odbrana Crne Gore dobro postavljena.

1' Utakmica je počela.

Pred izlazak na teren susret klupskih kolega Savića i Oblaka.

Na stadionu "Stožice" je oko osam hiljada navijača.

Sastavi:

CRNA GORA:

Šarkić - Marušić, Savić, Tomašević, Marko Vukčević - Jovović, Lončar, Savićević, Eraković - Mugoša, Krstović.

SLOVENIJA:

Oblak - Sikošek, Bijol, Blažič, Stojanović - Verbič, Kurtić, Čerin, Zajc - Šeško, Šporar.

Ovo je treći međusobni duel seniorskih reprezentacija dvije države.

Prvi meč odigran je u avgustu 2008. godine u Podgorici i završen je 1:1. U drugom duelu, koji je takođe odigran na Gradskom stadionu u Podgorici, uspješnija je bila selekcija Slovenije i slavila 2:0.

Crnogorski fudbaleri u četvrtak u Podgorici igrali su sa Slovačkom neriješeno 2:2.