О.З. [ Мина ]

20. 11. 2022. 16:53   >>  21:09 1

ПРИЈАТЕЉСКИ МЕЧ

Пораз "сокола" у Љубљани, поништен гол и промашен једанаестерац

Фудбалска репрезентација Црне Горе поражена је од Словеније 0:1 (0:1) у пријатељском мечу у Љубљани.

Побједника дуела одлучио је погодак Михе Зајца у 42. минуту.

Зајц је искористио одличну асистенцију Бењамина Шешка и ефектно, петом из петерца, савладао црногорског голмана Матију Шаркића.

Најбољу прилику да поравна резултат имао је Стефан Савић у 87. минуту, али је његов шут са 11 метара завршио на стативи.

Вођству домаћина претходио је непризнати погодак Стефана Мугоше у 27. минуту.

Лопта је, након што се одбила од пречке, прешла гол линију, али то нијесу видјеле аустријске судије, па је резултат остао непромијењен.

Мугоша је био у шанси и у 31. минуту, након ефектног дриблинга и шута искоса, али је словеначки голман Јан Облак био сигуран.

Одлично је и интервенисао и након покушаја Николе Крстовића и Душана Бакића.

Прилику да се упишу у стријелце имали су и Адам Черин и Андраж Шпорар, али је Шаркић одлично интервенисао.

Словенија је уписала други тријумф у трећем међусобном дуелу.

Први меч одигран је у августу 2008. године у Подгорици и завршен је 1:1, док је у другом успјешнија била селекција Словеније и славила 2:0.

ТОК МЕЧА:

90+3' Крај меча, пораз Црне Горе у Љубљани.

90+3' Миловић у финишу добија шансу, мијења Јововића.

86' Огромна пропуштена шанса за Црну Гору.

Стефан Савић је промашио пенал. Није успио са 11 метара да савлада клупског колегу Облака, који је погодио страну, али лопта је погодила стативу.

85' Велика прилика за Црну Гору- Бакић је шутирао, а Облак показао зашто је један од најбољих голмана планете.

77' Капитен Савић одлази на клупу, умјесто њега у одбрани је штопер Дечића Марко Тући.

75' Вукчевић се изборио за прости да центрира, а Облак није дозволио да лопта дође до Крстовића.

74' Шћекић је зарадио жути картон након грубог старта.

66' Нова промјена у тиму "сокола". Мугоша је напустио терен, Радуновић је у игри.

63' Мугоша је покушао из лоше позивије, лопта иде далеко изнад гола.

62' Гужва пред нашим голом након корнера Словеније, али лопта завршава код голмана Шаркића.

59' Двострука измјена у селекцији Црне Горе. Шћекић умјесто Ераковића, Вукчевић умјесто Лончара.

55' Крстовић се изборио за лопту на лијевој страни, ушао у шеснаестерац домаћина, уоутио оштру лопту, која није личила ни на шут ни на додавање.

51' Опасно пред голом Шаркића. Шпорар је био у изгледној ситуацији, али голман црногорске селекције био је фобро постављен.

49' Покушај Крстовића, одбрана Облака.

46' Већ на старту наствка Мугоша је запријетио након центаршута Јововића.

46' Почело је друго полувријеме.

Једна измјена у нашем тиму. Душан Бакић је замијенио Адама Марушића.

Словенија је била надмоћна на почетку меча, а првих 45 минута била би потпуно другачија да није било великог превида судија. Мугоша је постигао гол од пречке, али судије нису видјеле да је лопта прешла гол линију.

У финишу полувремена Словенци су из контре казнили лош корнер Црне Горе и на паузу иду са предношћу.

45+1' Крај првог полувремена, није било времена за реакцију Црне Горе након примљеног гола.

42' Словенија води 1:0.

Добра контра домаћих након лоше изведеног корнера Савићевића. Сешко је истрчао по лијевој страни и у петерцу нашао Зајца, којем није било тешко да смјести лопту у мрежу.

35' Одличан ударац Черина по земљу, али Шаркић се испружио и сачувао мрежу.

30' Мугоша се добро ослободио чувара у шеснаестерцу и шутирао, али Облак одлично интервенише.

28' Велика грешка арбитара. Након центаршута Савићевића, Мугоша је погодио пречку а лопта се одбила иза гол линије.

Судије нису показале на центар, а велики протести "Сокола" нису уродили плодом.

27' Први жути картон на мечу. Зарадио га је словеначки репрезентативац Черин.

24' Прво узбуђење пред голом Словеније. Крстовић је на десној страни проиграо Јововића, а лопта је након његовог центаршута дошла до Савићевића који је волеј ударцем шаље преко гола.

20' "Соколи" траже шансу из контри и полуконтри, али Словенци их заустављају прије казненог простора.

15' Шаркић поново на добром мјесту након центаршута са десне стране.

12' Прилика за Словенију, Вербич је упутио шут са дистанце.

10' Два корнера у два минута за Словенију и прва узбуђења пред нашим голом. Прво је Шаркић одбио лопту након центаршута да би новим убацивањима домаћи тестрали нашу одбрану.

12' Нова опасност за гол Шаркића, али срећом нико није био на другој стативи након убацивања Шпорара.

5' Уводни минути меча без узбуђења. Словенија има иницијативу, али за сада одбрана Црне Горе добро постављена.

1' Утакмица је почела.

Пред излазак на терен сусрет клупских колега Савића и Облака.

На стадиону "Стожице" је око осам хиљада навијача.

Састави:

ЦРНА ГОРА:

Шаркић - Марушић, Савић, Томашевић, Марко Вукчевић - Јововић, Лончар, Савићевић, Ераковић - Мугоша, Крстовић.

СЛОВЕНИЈА:

Облак - Сикошек, Бијол, Блажич, Стојановић - Вербич, Куртић, Черин, Зајц - Шешко, Шпорар.

Ово је трећи међусобни дуел сениорских репрезентација двије државе.

Први меч одигран је у августу 2008. године у Подгорици и завршен је 1:1. У другом дуелу, који је такође одигран на Градском стадиону у Подгорици, успјешнија је била селекција Словеније и славила 2:0.

Црногорски фудбалери у четвртак у Подгорици играли су са Словачком неријешено 2:2.