В.Г. [ Beta ]

25. 03. 2023. 23:00   >>  23:02

KVALIFIKACIJE ZA EP

Vels u nadoknadi šokirao "Poljud", Španija lako sa Norveškom

Fudbaleri Hrvatske i Velsa odigrali su večeras u Splitu neriješeno 1:1, u utakmici prvog kola Grupe D u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Hrvatska je povela u 28. minutu preko Andreja Kramarića, a gosti su do boda došli u poslednjim trenucima, pošto je u trećem minutu nadoknade gol postigao Nejtan Brodhed.

Ranije danas u ovoj grupi Turska je na gostovanju pobijedila Jermeniju sa 2:1.

U drugom kolu u utorak se sastaju Turska i Hrvatska, kao i Vels i Letonija.

Španija je u Malagi savladala Norvešku sa 3:0, u prvom kolu Grupe A. Golove za Španiju postigli su Dani Olmo u 13. i Hoselu u 84. i 85. minutu.

Pobjedu je danas u ovoj grupi ostvarila i Škotska, koja je na svom terenu savladala Kipar sa 3:0.

Španija u narednom kolu gostuje Škotskoj, a Norveška gostuje Gruziji.

Rumunija je na gostovanju bila bolja od Andore sa 2:0, u prvom kolu Grupe I.

Denis Man je u 35. minutu postigao vodeći gol za goste, da bi konačan rezultat postavio Denis Alibek u 50. minutu.

Domaća selekcija je od 61. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Mark Rebes.

U ovoj grupi Švajcarska je danas pobijedila Belorusiju u Novom Sadu sa 5:0, dok su Izrael i Kosovo odigrali nerešeno 1:1.

U utorak se sastaju Švajcarska i Izrael, Rumunija - Belorusija i Kosovo - Andora.