Л.В.

27. 03. 2023. 23:11 >> 23:11
38

KVALIFIKACIJE ZA EP

Pobjeda Srbije: Vlahović dvostruki strijelac, Turpan "nije vidio" faul kod prvog gola

Reprezentacija Crne Gore izgubila je meč drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Srbije sa 0:2.

Vjerovatno i jedan od najnezaslužnijih poraza u istoriji našeg nacionalnog fudbala. Sve do prvog gola ekipa Miodraga Radulovića je bila bolja na terenu, a pogotovo u prvih pola sata prvog poluvremena, i tek sa sjajnim drugim poluvremenom.

U drugih 45 minuta šanse su se ređale kao na traci, Jovetić, Krstović, Marušić, jednostavno lopta nije htjela u mrežu.

I onda nakon očiglednog prekršaja Strahinje Pavlovića nad Markom Vešovićem, francuski sudija Klemon Turopan singalizira da se igra nastavi, a Mladenović dodaje do Vlahovića. Napadač Juventusa je iz prve šutirao za prednost gostiju.

Čekali su fudbaleri oba tima dva minuta VAR sobu, ali nije bilo poziva da francuski arbitat gleda situaciju.

Kontaktu je prethodio i start nad Pavlovićem koji takođe nije okarakterisan kao prekršaj.

Nakon toga, uslijedio je prazan hod na utakmici. Stojković je pojačao odbranu, a naši nisu imali više snage.

Nakon pet minuta nadokande, Srbija koristi kontru i nakon pasa Lukića, Vlahović ponovo pogađa za 0:2.

Ostaje baš veliki žal posebno za šansom Stevana Jovetića, i tih sjajnih 25 minuta drugog poluvremena kada se osjetilo da je protivnik "na konopcima", ali jendostavno lopta nije htjela u gol.

TOK MEČA

DRUGO POLUVRIJEME

96. minut Crna Gora-Srbija 0:2

Iskoristila je Srbija kontranapad u samom kraju meča. Uposlio je Lukić Vlahovića, a napadač Juventusa je savladao Mijatovića.

90. minut Crna Gora-Srbija 0:1

Igraće se još pet minuta.

78. minut Crna Gora-Srbija 0:1

Gol za Srbiju nakon u njamnju ruku sporne situacije. Pavlović je očigledno faulirao Vešovića, francuski sudija je pokazao da se igra, Mladenović je ubacio loptu a Vlahovič je sa 10 metara matirao Mijatovića.

VAR je gledao situaciju sigurno dva minuta, i odlučili su na kraju da ne pozovu Turpana da gleda snimak.

Nejverovatna odluka protiv naše reprezentacije, koja se ne dešava prvi put. Šteta, protivnik praktično ni iz čega dolazi do prednosti.

75. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Lončar mijenja Šćekića, a Driton Camaj mijenja Hakšabanovića. Radulović je iskoristio svih pet izmjena.

71. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Umjesto Vukana Savićevića i Stevana Jovetića u igru ulazi Vladimir Jovović i Milutin Osmajić.

70. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Opet Vlahović prijeti. Loše je zahvatio loptu na desetak metara od gola i lopta je otišla pored stative.

68. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Prva opasnost pred našim golom u nastavku. Saradnja Mitrović-Vlahović, ali je u posljednjem trenutku reagovao Stefan Savić.

55.  minut Crna Gora-Srbija 0:0

KAKVA PRILIKA ZA JOVETIĆA.

Naš kapiten je u kontri šutirao sao oko dvadesetak metara a golman Srbije je krajnjim naporom odbranio.

50. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Ređaju se prilike naših momaka. Prvo je Vukan Savićević uspio da probije i doda loptu do Krstovića, ali je našem napadaču lopta pobjegla.

Onda je i Jovetić imao priliku ali mogao je naš kapiten i da uposli Krstovića, ali se odlučio na šut koji se odbio od Milenkovia u korner.

Potom šut Krstovića sa preko 20 metara pored stative, pa je probao i Marušić.

45 minut. Crna Gora-Srbija 0:0

Odmah Krstović visoki presing i osvajanje lopte, dovoljno da malo "protrese" odbranu Srbije.

45. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Mijenja Stojković. Umjesto Filipa Đuričića na terenu je Dušan Vlahović, dok je umjesto Ilića na terenu Andrija Živković.

Sjajan početak meča  naših momaka, i generalno dobro prvo poluvrijeme, pogotovo u prvih pola sata igre.

Dobro pozicioniranje i agresivnost, isplatili su se u nekoliko navrata kada smo pomutili odbranu protivnika.

Dvije prilike u tom razdoblju za nas, prva preko Krstovića koji je probao jedan lucidan lob, a onda i najveća prilika na utakmici Stevana Jovetića, ali je golman Srbije Valja Milinković Savić uspio da se vrati.

Jedina prilika za Srbiju u prvih 45 minuta bila je kada je Aleksandar Mitrović primio loptu i uspio da šutne, ali nije bio srećom previzan.

Odlično smo taktički postavljeni za sada, odsjekli smo njihov napad, anulirali Mitrovića ali i Tadića, i nadamo se da će tako da ostane i u drugom poluvremenu.

PRVO POLUVRIJEME

KRAJ 1. POLUVREMENA Crna Gora-Srbija 0:0

I pored dosta prekida, igraće se svega dva minuta preko 45.

42. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Peh za našu reprezentaciju. Tomašević se povrijedio i ne može da nastavi meč. Radulović umjesto njega na teren šalje Nikolu Šipčića.

30. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Prva ozbiljnija prilika za Srbiju. Mitrović je primio loptu u našem šesnaestercu, zagradio se i iz okreta šutirao.

28. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Na drugom meču naše grupe Mađarska već vodi sa 2:0.

20. minut Crna Gora-Srbija 0:0

NOVA ŠANSA NAŠIH. Vešović se prikrao sa leđa, uspio je da ukrade loptu golmanu Srbije. Ona dolazi do Jovetića a naš kapiten je probao. Međutim golman Torina je uspio da odbrani.

19. minut Crna Gora-Srbija 0:0

I ponovo nova šansa za naše fudbalere. Ovog puta Krstović je probao lucidno da lobuje Vanju Milinković Savića ali je ipak bio neprecizan,

17. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Hakšabanović sjajan prodor kroz sredinu. Fudbaler Seltika je uposlio Vukana Savićevića, koji se ipak nije na krjau najbolje snašao. Odlična agresivnost i kretnja naših fudbalera.

15. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Prvi opasniji napad Srbije, ali beskompromisan start Savića ponovo. Marku Grujiću su morali da ukažu pomoć.

10. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Odličan napad naših momaka, ali izostala je završnica. Vujačić je potom izborio korner, koji je izveo Hakšabanović, ponovo je to dobro izgledalo, ali uspjeli su gosti da se odbrane.

5. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Probala je reprezentacija Srbije kroz sredinu, ali sjajni Stefan Savić siječe akciju. Potom je uslijedio dobro rolanje lopte Marka Vešovića koji je potom fauliran.

3.minut Crna Gora-Srbija

Početna inicijativa naših "Hrabrih sokolova". Napadamo preko desne strane gdje je Marko Vešović.

1. minut Crna Gora-Srbija 0:0

Naši momci napadaju ka sjevernoj tribini, a reprezentacija Srbije je prva izvela loptu sa centra,

20:43 Intonirane su nacionalne himne. Himna gostiju ispraćena je aplauzom sa tribina, kao i uvijekl do sada, kada se mečevi igraju u Crnoj Gori.

Tokom intoniranja himne Crne Gore, navijači na sjevernoj tribini stadiona su imali i koreografiju, veliku zastavu Crne Gore.

20:40 Obije ekipe izašle na teren, očekuje se intoniranje nacionalnih himni.

20:37 Pogledajte atmosferu pred početak meča

20:33

Na stadionu su u navijači Srbije.

20:30

Igrači obije ekipe su na terenu, navijači na tribinama, sve je spremno za spektakl, i nadamo se pobjedu Crne Gore.

19:43

Stadion pod Goricom se polako puni. Iz Fudbalskog saveza Crne Gore su ranije saopštili da su sve karte rasprodate.

19:20

I jedan i drugi selektor su stavili karte na sto.

Naš Miodrag Radulović se odlučio za: Mijatovića, Vujačića, Savića, Tomaševića, Vešovića, Marušića, Šćekića, Savićevića, Hakšabanovića, Jovetića i Krstovića.

Dakle Marušić se u odnosu na meč sa Bugarskom seli na lijevu stranu, i imaće i nešto defanzivniji zadatak ako krilni bek.

Dragan Stojković je odabrao sljedeći sastav: Milinković Savić, Pavlović, Milenković,Gudelj, Đuričić, Mladenović, Sergej Milinković Savić, Ilić, Grujić, Tadić, Mitrović.

I dok se naziralo da će Vlahović možda da ostane na klupu, Stojković je iznenadio i ostavljanjen, Živkovića, pa će najvjerovatnije Đuričić pokrivati desnu stranu.

19:09

Navijači Crne Gore.

19:02

Korteo navijača Crne Gore.

18:57

Atmosfera se ne stišava.

Od Stare varoši do stadiona naši navijači će da idu u korteu.

18:25

Zbog zatvorenih lokala u centru grada, navijači naše reprezentacije su se okupili u Staroj varoši, kod Sahat kule.

Pogledajte atmosferu.

17:57

Sve je spremno za večerašnji fudbalski spektakl.

17:56

Veliki broj pripadnika MUP-a može se vidjeti oko stadiona pod Goricom, kao i u centru glavnog grada.

17:54

Iz bezbjednosnih razloga i odlukom MUP-a svi lokali u centru Podgorice su zatvoreni.

17:51

Paralelno sa našom utakmicom, odigrava se i meč između Mađarske i Bugarske u Budimpešti.

Pod palicom harizmatičnog italijanskog trenera Marka Rosija, mađarski fudbal doživljava renesansu, a potop Engleza na Vembliju, trijumf protiv Njemačke, samo su nada da se rađa nova "laka konjica" koja je harala evropskim fudbalom polovinom prošlog vijeka.

Mađarska je bila slobodna u prvom kolu, i očekuje se da će trijumfovati u duelu sa Bugarima.

NAJAVA

Naša reprezentacija je na najbolji mogući način otvorila kvalifikacije pobjedom u gostima nad Bugarskom 0:1.

Pobjedu je donio svojim debitantskim golom Nikola Krstović koji igra u fenomenalnoj formi u Slovačkoj ligi gdje Dunajsku Sredu "gura" ka titulu sjajnim partijama.

Napadač ponikao u Zeti je na 29 utakmica ove sezone, za ekipu mađarske manjine u Slovačkoj, postigao 23 gola.

Pravo osvježenje s klupe su bili Stevan Jovetić i Vladimir Jovović, s tim što bi naš najbolji nacionalni golgeter najvjerovatnije trebao da se nađe u starnih 11 na ovom meču.

Od ostalih taktičkih manevara selektora Miodraga Radulovića, sve izvjesnije je da će krenuti sa tri fudbalera pozadi (Savić, Vujačić i Tomašević).

To povlači i da će po stranima, kao krilni bekovi nastupiti Risto Radunović i Adam Marušić, dok će Sead Hakšabanović najvjerovatnije da se pomjeri poziciono malo ka sredini, s tim što treba očekivati da će sigurno širiti po svojoj lijevoj strani po potrebi.

Ostaje da se vidi i kako će da se rasporede Jovetić i Krstović, odnosno koji igrač će da bude bliži golu.

Srbija sa druge strane je takođe otvorila pobjedom od 2:0 protiv Litvanije.

U Podgoricu stižu u maltene najjačem sastavu. Po selektorom Draganom Stojkovićem igraju sa tri fudbalera pozadi, gdje im po krilima obično igraju Filip Kostić i Andrija Živković.

Kostić ipak na kraju propušta meč pod Goricom pa će na njegovo mjesto najvjerovatnije Filip Mladenović, kojem je to i prirodna pozicija (za razliku od Živkovića, što je donekle i potencijala prostor za prodore naše lijeve strane).

Pitanje je i da li će se u startnih 11 naći Dušan Vlahović ili će umjesto njega početi kapiten Lacija Sergej Milinković Savić.

Možda je realnije i da fudbaler Lacija zamjeni Marka Grujića u veznom redu što je ujedno onda i najofanzivnija varijanta "orlova".

Ključni fudbaler Srbije, i pored Mitrovića i Vlahovića, je svakako Dušan Tadić, pa će cilj naše odbrane biti da njega "isključe" iz meča.

Sa reprezentacijom Srbije smo igrali dva puta i oba puta izgubili (u Podgorici 0:2, u Beogradu 2:1).

Ostaje možda žal zbog utakmice u Beogradu, gdje smo poslije fenomenalnog gola Stefana Mugoše imali momentum i mogli smo možda do boda.

Narodski rečeno "treća sreća" i neka bude fudbalski spektakl... i pobjeda Crne Gore.