Л.В.

13. 05. 2023. 16:40 >> 16:40

Remi Lidsa i Njukasla je imao sve: Četiri gola, tri penala, crveni karton...

Premijerna utakmica 36. kola Premijer lige između Lidsa i Njukasla je završena bez pobjednika 2:2.

Bila je to jedna od onih utakmica engleske lige koja je imala sve: golove, penale, promašene penale, crveni karton...

Na kraju bod, kojim ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi. Njukasl bi trebalo da je sigruan sa četiri boda više od Liverpula u trci za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ali bi im sigruno bilo bolje da imaju šest bodova viška na tri kola do kraja.

Šta tek reći za jorkširski klub koji je vezao sedmu utakmicu bez pobjede i dalje se nalazi u zoni ispadanja.

Na promociiji Sema Alerdajsa, Lids je bolje otvorio meč.

Zapravo vidjela se ogromna želja, i nošeni pjesmom navijala sa prepunog "Elan rouda" već u sedmom minutu su poveli.

Bamford je odlično ubacio loptu, Rodrigo je bio najviši u skoku ali Poup brani njegov udarac, međutim Luk Ejling je sve to pratio i samo je prikucao loptu u mrežu.

Samo 20 minuta kasnije Lids je mogao da duplira prednost, i možda povede utakmicu u totalno drugom smjeru.

Sviran je penal, i odgovornost je preuzeo Bamford, ali Poup brani njegov udarac.

I onda po nepisanom fudbalskom pravilu kazna nakon samo dva minuta.

Njukasl je dobio penal, nakon što je u 16 metara srušenn Isak, a odgovornost je preuzeo Kalum Vilson, koji je bio precizan.

Sa tim rezultatom se otišlo u svlačionice nakon 45 minuta, a u drugom poluvremenu u 66. minutu sporna situacija.

Vazdušni duel Firpe i Isaka, i iako je izgledalo da je švedski fudbaler odgurnuo svog čuvara koji je potom igrao rukom, sudija Sajmon Huper je nakon VAR intervencije pokazao ponovo na bijelu tačku i ponobo je Vilson bio precizan.

Lids je krenuo svim silama naprijed i u 79. minuti dolazi do izjednačenja.

Rasmus Krisensen je šutirao, lopta je zakačila Kirana Tripijea i završila mreži za 2:2.

Probali su momci Alerdajsa i da preokrenu skroz rezultat, ali nisu imali sreće.

U sudijskoj nadokadi Firpo je dobio drugi žuti karton, pa su domaći meč završili sa desetoricom na terenu.

Fudbaleri Lidsa će u narednom kolu Premijer lige gostovati Vest Hemu, a ekipu Njukasla čeka meč protiv Brajtona na domaćem terenu.