С.В. [ Beta ]

22. 07. 2023. 16:37 >> 16:38

DANSKA BOLjA OD KINE

Pobjede Engleske i SAD na Svjetskom prvenstvu za fudbalerke

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske pobijedila je danas u Brizbejnu Haiti sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe D na Svjetskom prvenstvu.

Jedini gol, pred više od 44.000 gledalaca, postigla je Džordžija Stenvej iz jedanaesterca u 29. minutu.

Ona je postigla pogodak iz ponovljenog pokušaja, nakon što je poslije upotrebe VAR tehnologije utvrđeno da je golman Haitija Kerli Tajs ranije krenula sa gol-linije i odbranila.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je u Pertu pobijedila Kinu sa 1:0.

Jedini gol postigla je Amali Vansgard u prvom minutu nadoknade vremena.

U drugom kolu Engleska će 28. jula igrati protiv Danske, a Kina protiv Haitija.

U Grupi E, selekcija SAD pobijedila je u Oklendu Vijetnam sa 3:0.

Dvostruki strijelac bila je Sofija Smit, koja je postigla golove u 14. minutu i sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena. Konačan rezultat postavila je Lindzi Horan u 77. minutu.

Američki tim mogao je i ubjedljivije da pobijedi, ali je Aleks Morgan u 43. minutu promašila jedanaesterac.

U sljedećem kolu SAD će 27. jula igrati protiv Holandije, a Vijetnam protiv Portugala.

U Grupi C, reprezentacija Japana pobijedila je u Hamiltonu Zambiju sa 5:0.

Dva gola postigla je Hinata Mijazava, u 43. i 62. minutu, a strijelci su bili još Mina Tanaka u 55, Jun Endo u 71. i Riko Ueki iz jedanaesterca u 11. minutu nadoknade vremena.

U sljedećem kolu Japan će 26. jula igrati protiv Kostarike, a Zambija protiv Španije.