17. 03. 2024. 17:12 >> 17:41

BUNDESLIGA (26. KOLO)

Bajer nastavio niz i u Frajburgu

Nestvaran niz Bajer Leverkuzena je nastavljen, tim Ćabija Alonsa je napravio još tri koraka ka prvoj "salatari".

Lider Bundeslige je na gostovanju savladao Frajburg 3:2 i vratio 10 bodova prednosti nad Bajernom na osam kola do kraja.

Florijan Virc je već u 2. minutu donio prednost "verkselfu", ali je u 10. izjednačio Japanac Ricu Doan.

Adam Hložek je u 40. minutu iskoristio grešku golmana Noe Atubolua za novu prednost gostiju, da bi u 53. na 3:1 povisio heroj utakmice sa Karabagom, Patrik Šik.

Janik Kajtel je smanjio u 79. minutu, ali Frajburg nije mogao do boda.

Tako je Bajer nastavio fenomenalnu seriju, jer je na 38 utakmica ove sezone u prvenstvu, Ligi Evrope i Kupu Njemačke upisao 33 pobjede i pet remija, a nijednom nije poražen.