10. 04. 2024. 23:58 >> 23:58

OČEKUJU NAS NEIZVJESNI REVANŠI

Španska noć u Ligi šampiona: Barselona pokorila Pariz, Atletiko dobio ali ne i završio posao

Druga noć i druga dva para četvrtfinala Lige šampiona nisu razočarale nakon sjajne prve noći.

Lijepi golovi, akcije, spektakularne asistencije, ali i golmanske odbrane, preokreti, na kraju pobjede španskih timova, od kojih Barselona ima više razloga za slavlje.

Već od samog starta meča na "Parki prinčeva" vidjelo se da su Katalonci konkretniji.

PSŽ je imao posjed na početku ali ne i ideju kako da odigra pred golom Ter Štegena.

Predost gostima donosi Rafinja u 37. minutu.

Brazilski fudbaler je od starta bio opšasnost po gol Parižana, a pogodio je mrežu na pas tinejdžera 16 - godišnjeg Laminea Jamala.

To je bio i konačan rezultat prvih 45. minuta, ali je u nastavu krenuo rezultatski ringišpil.

Golovima Dembela i Vitinje, igrači Luisa Enrikea su u pravom "Blickrigu" za svega tri munuta preokrenuli rezultat.

Dembele je pogodio nakon loše reakcije Arauha. Bivši fudbaler Barselone je prebacio loptu na lijevu nogi pogodio pod prečku gola Ter Štegena.

Samo tri minuta kasnije, Fabian Ruiz šalje loptu u prostor, a Vitinja lijepim plasiranim šutem dovodio svoj tim do prednosti.

Međutim Barselona se nije predavala, a čini se da je i Ćavi bolje mijenjao.

Rezervista Pedri (nije počeo meč jer je još rovit od povrede) je samo deset minuta od gola Vitinje poslao prelijep pas ka Rafinji a Brazilac ponovo bio neumoljiv.

PSŽ je imao svoje prilike, Dembele najbolju kada je sa lijeve strane probio i gađao Ter Štegenov suprotni ugao, Njemac je bio savladan ali je lopta pogodila stativu.

Pobjedu Barseloni donosi Andreas Krisentsen, koji samo minut pošto je ušao je nakon kornera Gundogana loptu glavom sproveo u mrežu za novi preokret na meču.

Ispostaviće se da je to konačni rezultat meča, iako je do kraja Mbape imao situaciju u kojem je na lijevoj strani imao samog Bredlija Barkolu, odlučio se ipak za udarac i njegov šut je bio blokiran.

Barselona ima razloga za slavlje, mada niko ne može da garantuje da je dvomeč riješen.

U Madridu, Simeone je sjajno postavio svoj tim koji od samog starta nije dao gostima iz Dortmunda da dišu.

Presing, pritisak na zadnju liniju, sa zidom pozadi, baš onako kako Ćolo voli.

Oba gola Atletika došla su iz akcija u kojem su fudbaleri Borusije uslijed pritiska pravili greške.

Prvo je Koke, skoro pa prepap Jana Matsenu koji je dao loptu koju presjeca Rodrigo De Pol. Reprezentativac Argentine je lako savladao Kobela, koji i sam snosi odgovornost za pogodak jer je držao loptu dugo u svom posjedu a onda panično dodao svom holandsom saigraču.

Kod drugog gola, Alvaro Morata je zbunio štoperski tandem Šlotenberg-Humels, ukrao je loptu dao za Grizmana koji maestralnim pasom je pronašao Samuela Lina koji je pogodio za 2:0.

Atletiko je dobro kontolisao meč stvarao još prilika, ali Kobel se iskupio za možda udio u prvom golu Madriđana sjanim odbrana, od kojih se ističe odbrana u drugom poluvremena kada je Linu skinuo šut iz peterca.

Simeone nije dugo mijenjao ništa, a onda je krenuo da "zatvara meč", Moratu je zamijenio vezni fudbaler Pablo Barios, polako su se povlačili iza lopte "jorgandžije" i stigla je kazna.

Sebastijan Aler koji je i sam ušao u drugom poluvremenu je odlično prihvato pas Julijena Branda, i rutinski je pogodio mrežu Oblaka.

Mogao je možda bolje da reaguje Molina koji je bio na toj lopti prilikom pasa.

Na kraju može da se kaže da je Atletiko imao sreće jer je Brant u 95. minutu pogodio prečku nakon pokušaja glavom.

Naš reprezentativac Stefan Savić ušao je u igru u sudijsoj nadoknadi.

Pobjeda ostaje, ali sigurno da Dortmund uz podršku svog "Žutog zida" će imati šta da "kaže" Kolčonerosima.

U prvim mečevima četvrtfinala Real Siti 3:3, Arsenal - Bajern 2:2.

Naredne sedmice revanši u Mančesteru, Minhenu, Dortmundu i Baresloni.