N.R.

04. 05. 2024. 17:38 >> 18:03

BUNDESLIGA

Novi poraz Bajerna u Bundesligi, Dortmund ubjedljiv

Nakon odličnog izdanja u Ligi šampiona, Bajern je opet poklekao u domaćem šampionatu - poraz u gostima od Štutgarta 2:1 u 32. kolu.

Sterju je doveo domaće u prednost od 1:0 u 29. minutu. Nije mnogo trajalo vođstvo Štutgarta, u finišu prvog poluvremena Kejn je sa bijele tačke izjednačio na 1:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u drugom poluvremenu, Vu Jeong je prvo pogodio za 2:1 u 83. minutu, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade tačku stavio Silas golom za 3:1.

Drugi predstavnik Njemačke u Ligi šampiona, Borusija iz Dortmunda deklasirala je Augzburg 5:1 i to u izmijenjenom sastavu. Već u prvom poluvremenu "milioneri" su imali velikih 4:1.

Poveli su domaći 1:0 u 4. minutu golom Mukokoa, 2:0 bilo je u 20. minutu - strijelac Malen.

Opet je Mukoko zatresao mrežu Augzburga i to u 29. minutu za 3:0.

Gosti se nisu predavali, pa je Vargas smanjio na 3:1 u 32. minutu.

Samo dva minuta kasnije Rojs pogađa za 4:1. Konačan rezultat 5:1 postavio je Nmeča u 64. minutu.

Bajern i Dortmund će u utorak i srijedu odigrati revanše polufinala Lige šampiona. Bavarci će gostovati Realu u Madridu, Dortmund PSŽ-u u Parizu.

Verder i Borusija Menhengladbah odigrali su neriješeno 2:2, dok je Volfsburg bio siguran protiv Darmštada 3:0.