- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
25. 06. 2025.
20:09 >> 20:09
Birmingem vraća Greja za napad na Premijer ligu
Birmingem siti je u poodmakloj fazi pregovora sa klubom Al Etifak oko dovođenja Demaraija Greja.
Dvije strane još uvijek razgovaraju o strukturi potencijalnog transfera, a Grej je zainteresovan da se vrati u klub u kojem je prošao omladinsku školu i debitovao kao profesionalac.
Grej, koji ima 28 godina, prešao je u Al Etifak iz Evertona tokom ljeta 2023. godine i ugovor sa saudijskim klubom mu važi do 2027.
Reprezentativac Jamajke je tokom dvije sezone u Al Etifaku upisao 50 nastupa, postigao četiri gola i zabilježio pet asistencija.
Ukoliko do transfera dođe, Grej bi se vratio u Birmingem nakon devet i po godina, otkako je u januaru 2016. prešao u Lester siti.
U Birmingem je stigao kao dječak, priključivši se omladinskoj školi sa manje od 11 godina, a u prvi tim je debitovao sa samo 17.
Za seniorski tim Birmingema nastupio je 78 puta između 2013. i 2016. godine, nakon čega je prešao u Lester, gdje je u debitantskoj sezoni osvojio titulu Premijer lige.
Nakon toga je igrao i za Bajer Leverkuzen i Everton, prije nego što se u ljeto 2023. preselio u Saudijsku Arabiju.
Birmingem se sprema za povratničku sezonu u Čempionšipu, nakon što je prethodnu sezonu u Ligi 1 završio sa rekordnim brojem osvojenih bodova.
Sezona 2025/26 biće treća pod vlasništvom američke investicione firme "Najthed Kapital", u kojoj je legendarni NFL igrač Tom Brejdi manjinski akcionar.
Коментари0
Остави коментар