Б.Б. [ Mina ]

08. 01. 2023. 14:09 >> 14:05

82. POBJEDA U SVJETSKOM KUPU

Šifrin dominirala u Kranjskoj Gori

Amerikanka Mikaela Šifrin pobijedila je u Kranjskoj Gori i 82. trijumfom izjednačila se na vječnoj listi najboljih alpskih skijašica u Svjetskom kupu sa sunarodnicom Lindzi Von.

Šifrin je u šestom veleslalomu sezone bila vodeća i nakon prve vožnje, a do pobjede došla je u vremenu minut, 52 sekunde i 53 stotinke.

To je njena osma pobjeda ove sezone.

Slavila je još dva puta u veleslalomu, četiri puta u slalomu i jednom u superveleslalomu.

Šifrin je 77 stotinki bila brža od drugoplasirane Italijanke Federike Brinjone, dok je treća bila
Švajcarkinja Lara Gut-Behrami sa 97 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Slovakinja Petra Vlhova bila je četvrta, na petom mjestu završila je Italijanka Marta Bazino, dok je pobjednica jučerašnjeg veleslaloma, Kanađanka Valerija Grenije, osvojila šesto mjesto.

Slovenka Ana Bucik nakon dvije vožnje imala je deseto vrijeme.

Bazino je zadržala prvo mjesto u plasmanu veleslaloma sa 425 bodova.

Šifrin je druga sa 400 i ima 43 boda više od trećeplasirane Gut-Behrami.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Mikaela Šifrin sa 1115 bodova.

Vlhova je druga sa 696, dok je treća Vendi Holdener sa 519 bodova.

Takmičenje u Svjetskom kupu alpskih skijašica biće nastavljeno u utorak slalomiom u Flahauu.