15. 11. 2022. 19:48 >> 00:15
16

EP U RUKOMETU

Crna Gora u polufinalu: Silne "Lavice"!

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Rumuniju 35:34 u meču kojim smo praktično obezbijedili polufinale Evropskog prvenstva.

Kakav meč u Skoplju i kakva borbenost kompletne ekipe Bojane Popović.

Neizvjesnost, rezultatska klackalica, mijenjanje vođstva i na kraju pobjeda vrijedna polufinala evropskog prvenstva.

Sada samo da Njemice ne slave protiv Francuske, i u meču sa Holandijom možemo rasterećeno da igramo,

Prije svih partija života u repreezntativnom dresu Itane Grbić.

Itana je probijala, pogađala, asistirala na kraju osam golova i 12 asistencija za našu rukometašicu.

Odličan posao je odradila i Tatjana Brnović ponovo u oba smjera, kao i Ivona Pavićević koja je postigla šest golova.

Radičević je odigrala kapitenski, hladne glave, ubitačna sa linije sedam metara, a kada je bilo najpotrebnije probidila se Đurđina Jauković sa tri gola u zadnjim minutima.

Za definitivan plasman, osim trijumfa protiv Rumunije, neophodno je i da Francuska ne izgubi od Njemačke.

Drugo poluvrijeme:

60. minut  Crna Gora-Rumunija

Sedmerac na 24 sekunde do kraja za naše djevojke. Jovanka!!!! Goool

59. minut Crna Gora-Rumunija 34:33

Ponovo Jauković!!!! Vodimo dva gola. Na drugoj strani Badea smanjuje

58. minut  Crna Gora-Rumunija 33:32

Nezgodan udarac u glavu je primila Milena Raičević koja je morala da dovije medicinsku pomoć Rumunke smanjuju na gol prednosti

57. minut  Crna Gora-Rumunija

Ostase smanjuje na 33:31.

56. minut  Crna Gora-Rumunija 33:30

Proradila je naša Đina Jauković. Dva sjajna gola u tako bitnom trenutku kada se lomi meč. Imamo tri gola prednosti

55. minut Crna Gora-Rumunija 32:30

Projektil Jauković za dva gola predsnosti. Bazaliu vraća brzo gola, a onda Itana Grbić vraća dva gola prednosti.

53. minut Crna Gora-Rumunija 30:29

Jovanka Radičević sjajna večeras sa linije sedam metara. Ponovo vodimo

50. minut Crna Gora-Rumunija 29;29

Pintea pogađa, Pavićević sa druge strane ostaje sama na krilu i poravnava rezultat, ali Rumunke preko Bazaliu ponovo dolaze do prednosti.

Napad nakon toga gol daje Itana Grbić.

49. minut Crna Gora-Rumunija 27:27

Neagu pogađa sa sedmerca i ponovo Rumunke imaju prednost, ali vraća Jovanka Radičević isto šutem sa sedam metara

47. minut Crna Gora-Rumunija  26:26

Igra se gol za gol, Malović pogađa, Pintea vraća, uz isključenje Alivodić.

46. minut Crna Gora-Rumunija  25:25

Tatjana Brnović pogađa za novo vođstvo, ali Badea vraća na drugoj strani.

45. minut Crna Gora-Rumunija  24:24

Bazaliu vraća Rumunke u život.  Prvo moćan šut od 17 km/h, a potom i iz prodora.

44. minut Crna Gora-Rumunija  24:22

Đurđina Jauković!!! Imamo dva gola prednosti. Kakav gol naše rukometašice sa devet metara.

42. minut Crna Gora-Rumunija  23:22

I ponovo vodimo!!! Milena Raičević pogađa svoj prvi gol, ali izuzetno važan za momentum.

40. minut Crna Gora-Rumunija  22:22

Ostase uz dosta sreće pogađa, ali Pavićević daje gol.

37. minut Crna Gora-Rumunija  21:21

Dumanska sve brani noćas. Golmanka Rumunije je skinula dosta šuteva naših igračica. To prekida ko drugi do Itana Grbić.

Jovanka potom daje gol iz kontre na prazan gol. Ponovo imamo poravnat rezultat.

36. minut Crna Gora-Rumunija  19;21

Gol nakon više greešaka na obije strane. Serafičeanu lobuje sa polovine terena.

32. minut Crna Gora-Rumunija 19:20

Gol Bučeski, potom dvije igračice više za naše i konekcja Grbić - Radičević, Jovanka lobuje za  gol.

Neagu daje gol iz cepelina, Bivša igračica Budućnosti je izuzetno raspoložena,

30. minut Crna Gora-Rumunija  18:18

Dva brza gola Rumunki, i izgeldalo je da će Rumunke sa minimalnom prednošću na poluvrijeme, ali Grbić ponovo "izmišlja" asistenciju za Brnović koja pogađa uz drugo isključenje neugodne Ostase. Najbolji mogući scenario

28. minut Crna Gora-Rumunija 17:16

Ivona Pavićević!!! Ponovo vodimo na utakmici.

27. minut Crna Gora-Rumunija 16:16

Itana Grbić daje asistenciju za Jovnaku koja pogađa.

Itana je na pet golova i pet asistencija do sada na meču

26. minut Crna Gora-Rumunija 15:15

Grozav je ponovo dala gol za novo vođstvo rumunki, ali Pavićević uzvraća sa druge strane. Imali smo kontru poslie toga, ali golmanka Rumunije visoko izlazi i siječe napad, da bi Dindiligan dala gol za 15;16.

24. minut Crna Gora-Rumunija 14:14

Sjajna Itana Grbić, fenomenalan gol naše reprezentativke za novo izjednačenje

22. minut Crna Gora-Rumunija  13:14

Sedmerac za nanje djevojke i precizna kapitenka Jovanka Radičević. Važan gol sa igračicom manje.

21. minut  Crna Gora-Rumunija 12:14

Nakon promašaja Jauković, Rumunke dolaze do dva gola predsnosti. Bučeski daje gol, a Đurđina Jauković je zaradila drugo isključenje na meču

20. minut Crna Gora-Rumunija  12:13

Grozav brzo uzvraća sa devet metara.

19. minut Crna Gora-Rumunija 12:12

Sjjaan pogodak s krila Ivone Pavićević.

18. minut: Crna Gora-Rumunija 11:12

Prvo vođstvo Rumunije preko Serafićeanu. Popović zove tajmaut.

17. minut Crna Gora-Rumunija 11:11

Dva gola Rumunki. Pristavica i Ostasa su bile precizne

14. minut Crna Gora-Rumunija 11:9

Neagu pogađa sedmerac, a onda fenomenalan gol Itane Grbić. Tina Brnović je potom probala lob s centra, kao u prvom dijelu poluvremena ali nažalost pogađa prečku

14. minut Crna Gora-Rumunija 10:8

Novi gol za "lavice". PRvi na utakmici za Đurđinu Malović

12. minut Crna Gora-Rumunija 9:8

Ni igračica manje ne smeta našim djevojkama, Tanja Brnović na asistenciju Milene Raičević za novo vođstvo naših djevojaka.

11. minut Crna Gora-Rumunija 8:8

Isključenje Đurđinje Jauković i izjednačenje Rumunki sa igračicom više preko Bučeski.

10. minut Crna Gora-Rumunija 8:7

Itana Grbić ponovo vraća prednsot našim djevojka, pogađa za 7:6 šutem sa parketa, par sekundi novo izjednačenje ide preko Neagu. Već naredni napad, lijepa akcija Grbić-Pavićević i vođstvo 8:7

9. minut Crna Gora-Rumunija 6:6

Novi gol Rumunki sa zeriju od 3:0, Pintea je pogodila za izjednačenje.

7. minut Crna Gora-Rumunija 6:5

Rumunke nakon tajmauta daju dva gola, oba preko Neagu, koja je postigla za sada 4 od 5 golova u uvodnih 8 minuta.

6. minut Crna Gora-Rumunija 6:3

Ponovo dobra odbrana djevojki Bojane Popović, brza konta i Brnović pogađa

5. minut Crna Gora-Rumunija 5:3

Neagu smanjuje  na 2:3, ali Itana Grbić sa dva vezana gola povećava prednost naših na +3. Odmah je međutim odgovorila Bučeski.

2. minut  Crna Gora-Rumunija 3:1

Kristina Neagu uz dosta sreće pogađa, ali brzi gol Tatjane Brnoviće efektnim lobom. Nakon dobre odbrane naših djevojaka Đina Jauković povećava na 3:1

1. minut Crna Gora-Rumunija 1:0

Tatjana Brnović je fulirana i dosiđen je sedmerac, koji je postigla Jovanka Radičević

Crna Gora je, nakon tri pobjede u Podgorici protiv Španije, Njemačke i Poljske, na startu glavne runde izgubila od Francuske 27:19.

Rumunija je drugu fazu šampionata počela pobjedom protiv Španije 28:27.