- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Tenis
28. 08. 2024.
19:31 >> 19:31
Čitaj mi:
US OPEN
Šampionka Vimbldona ispala od 122. igračice svijeta: Podvig Ruse, šok za Krejčikovu
Barbora Krejčikova, osma igračica svijeta i osvajačica Vimbldona ispala je sa US opena nakon što ju je u dva seta dobila 122. teniserka sa VTA liste, 26-godišnja Rumunka Elena Gabrijela Ruse.
Rumunka je slavila 2:0 u setovima 6:4, 7:5.
Već u prvom setu se vidjelo da je Čehinja u kontra ritmu, jer je sa dosta problema dolazila do gemova na svoj servis.
Ruse je tako iskoristila u šestom gemu da napravi brejk i povede sa 4:2, a onda da odmah odvrani svoj servis perfektnim gemom.
Mogla je Rumunka već u narednom do drugog brejka pa i do seta, imala je proliku ali je nije iskoristila.
Uslijedila je prava drama u devetom gemu, gdje je Krejičkova došla do 40:0, imala tri brejk lopte, ali Ruse se vratila, međutim na kraju je ipak izgubla svoj servis.
Kada se očekivalo da će šampionka Vimbldona da iskoristi nalet, desio se novi šok, i dosta lako Ruse pravi brejk i osvaja prvi set.
U drugom setu Čehinja dolazi prva do brejka u sedmom gemu, koji je odbranila potom poslije pravog maratona. Deset puta je bilo 40:40, ali na kraju je uspjela Krejčkova da odbrani brejk i dođe do 5:3.
Tu je međutim i stala, u naredna četiri gema potpuna dominacija Ruse, pravi dva brejka i donosi prvo iznenađenje na ovogodišnjem US openu.
Коментари0
Остави коментар