Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Društvo

B.B.

19. 09. 2025. 09:26 >> 09:29

Pajović najavio niže cijene vode u 2026. u Danilovgradu

Predsjednik Skupštine opštine Danilovgrad, Predrag Pajović sazvao je Sjednicu lokalnog parlamenta za 30. septembar, na kojoj će se kao prva tačka dnevnog reda naći Predlog odluke o davanju saglasnosti na Odluku o predlogu cijena DOO Vodovod i kanalizacija Danilovgrad, za 2026. godinu, a koje će biti znatno niže od trenutnih.

Prema njegovim riječima, građane očekuje značajno pojeftinjenje djelatnosti vodosnabdijevanja i djelatnosti prihvatanja i odvođenja komunalnih otpadnih voda.

"VIK Danilovgrad završio je postupak formiranja cijena vode i usluga odvođenja otpadnih voda za 2026. godinu, u rokovima koje propisuje zakon. Još krajem jula ove godine, nakon što je Regulatorna agencija za energetiku i regulisanje komunalnih djelatnosti dala saglasnost, nove cijene su dostavljene Skupštini opštine Danilovgrad. O njima će se odbornici izjasniti već krajem septembra, čime će naša opština biti među prvim lokalnim samoupravama u Crnoj Gori koje odlučuju o cijenama za narednu godinu“, kazao je prvi čovjek Skupštine opštine Danilovgrad.

Kako je naglasio u saopštenju, od 1. januara 2026. godine građane Danilovgrada očekuje značajno smanjenje cijena, u vodosnabdijevanju, gdje se fiksni dio cijene smanjuje sa 1,57 eura na 1,23, a varijabilni dio (po m³) sa 0,97 na 0,73 (-24,7%); odnosno kod prihvatanja i odvođenja otpadnih voda fiksni dio cijene sa 1,02 eura na 0,49 centi, a varijabilni dio (po m³) sa 0,76 na 0,49 centi (−35,5%).

Za građane Danilovgrada, navodi Pajović, posebno je značajno smanjenje varijabilnog dijela cijene koji direktno zavisi od potrošnje.

„Najveće smanjenje imamo kod cijene kanalizacije, koja je, podsjetićemo, prošle godine bila 1,35 eura i bila najskuplja u Crnoj Gori. Dakle, cijena odvođenja otpadnih voda, u periodu od 31. decembra 2024. do 1. januara 2026. smanjuje se čak za 63,7% (sa 1,35 € na 0,49 €). Ovo predstavlja veliko rasterećenje za budžet domaćinstava, naročito u gradskom jezgru gdje se isključivo koristi usluga prihvatanja i odvođenja otpadnih voda“, pojašnjava Pajović.

Ovakve cijene, ocijenio je on, ukazuju da je Vodovod Danilovgrad uspio da smanji troškove koji utiču na rast cijena i da poveća sopstvene prihode, čime je omogućeno smanjenje ukupnih cijena komunalnih usluga za građane.

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније