Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

13. 08. 2015. 20:24 >> 20:14

SKUP ISPRED FIRME

Radnici ZIGMA-e traže isplatu

Radnici nikšićkog Zavoda za građevinske materijale, geotehniku i ispitivanje (ZIGMA), koju je 23. jula preuzeo novi vlasnik, okupili su se ispred prostorija firme zahtijevajući isplatu potraživanja.

Predstavnik okupljenih Milisav Miljanić, podsjetio je da je u preduzeću zaposleno oko 45 radnika od kojih je većina na kolektivnom odmoru do 17. avgusta i dodao da se radnicima duguje osam zarada, kao i da im staž od 2013. nije povezan.

On je najavio obraćanje nadležnim institucijama kako bi se učinio pomak u rješavanju situacije u firmi u kojoj radnici platu, kako je kazao, nijesu primili od decembra prošle godine.

„Razgovarali smo sa upravom, kazali su da će nam sve biti isplaćeno, ali rokovi nijesu precizirani i ne znamo kako da namirimo potraživanja“, rekao je Miljanić.

Prema njegovim riječima, radnike zabrinjava što još nemaju informaciju da li je novi vlasnik preuzeo obavezu da im isplati traženo, s obzirom na priče da su dugovanja Zavoda velika.

Firmu je od Staniše Bakrača 23. jula preuzeo novi vlasnik, Božidar Vučinić, koji je ranije radio kao inženjer i bio jedan od direktora Zavoda.

Vučinić je kazao da je sa firmom Flemer Stone kupio skoro cjelokupan akcijski kapital od Bakrača.

On je dodao da je Zavod preuzeo vođen emocijama, jer je tu radio 18 godina, od 1984. do 2002. godine.

„Nijesam došao da dokusurim ovu firmu, već da ne dozvolim njeno propadanje. Mislim da je današnje okupljanje radnika bilo nepotrebno, jer smo već počeli postepeno angažovanje dijela zaposlenih“, rekao je Vučinić na sastanku sa radnicima.

On je kazao da će uraditi sve kako bi se firma izvukla iz sadašnje situacije, kao i da su do sada uspjeli dogovoriti da ZIGMA radi na ispitivanju građevinskog materijala za autoput Bar – Boljare i na bušenju bunara na nekim drugim lokacijama.

Vućinić za sada nije mogao da odgovori koliki su dugovi kompanije i da li su preuzeti kupovinom, uz obrazloženje da se ovih dana radi na utvrđivanju obaveza.

Na pitanje radnika kada mogu očekivati isplatu, on je odgovorio da ne može precizirati rokove, jer do sada nije prekršio obećano, ali da će im novac postepeno obezbjeđivati.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније