- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
27. 07. 2025.
14:28 >> 14:33
Rubio: Amerika želi dobre odnose sa Pekingom, ali Vašington će uvijek braniti svoj interes
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države teže dobrim odnosima sa Pekingom, ali da će Vašington "uvijek braniti svoj interes”.
"Sjedinjene Države i Kina su dvije najmoćnije i najvažnije zemlje na svetu. Dakle, moramo imati odnose", dodao je.
Kako je rekao, "moramo biti u stanju da razgovaramo sa njima i moramo, ako je moguće, pronaći oblasti saradnje".
"Želimo da imamo odnose pune poštovanja sa njima. A u onim oblastima gdje se ne slažemo, uvijek moramo biti na američkoj strani”, rekao je Rubio u intervjuu za Foks njuz.
On je ocijenio da je ekonomska neravnoteža između SAD i Kine jedan od glavnih problema, napominjući da američki predsjednik Donald Tramp nastoji da ponovo uravnoteži ovu razmjenu.
"Mislim da kada govorimo o trgovinskoj perspektivi, svi bi trebalo da razumiju ovo, 30 godina Kinezi su u osnovi sprovodili ovu ekonomsku šemu ili operaciju gdje su mogli da prodaju šta god žele u Sjedinjene Države”, rekao je Rubio.
On je objasnio da svaka kineska kompanija ima neograničen pristup američkom tržištu, "najvažnijem potrošačkom tržištu na svijetu”, dok je, kako je naveo kinesko tržište potpuno zatvoreno.
Kako je naveo, kineske kompanije su zaštićene u toj zemlji, dok Kina prisvaja pravo da nam prodaje i izvozi šta god želi, prenosi Tanjug.
Коментари0
Остави коментар